X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka Brytania przesuwa datę wyjścia z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 17:22
Dłuższe odroczenie Brexitu otwierałoby drogę do zorganizowania drugiego referendum albo nowych wyborów parlamentarnych na Wyspach.
Audio
  • Wielka Brytania przesuwa datę wyjścia z Unii Europejskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Brytyjscy posłowie zobowiązali rząd do złożenia wniosku do Brukseli o przesunięcie daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wyznaczonej na 29 marca. Jutro, czyli 19 marca Theresa May jeszcze raz spróbuje przeforsować w Parlamencie Europejskim swoją umowę wyjścia z Unii Europejskiej. Jeśli porozumienie zostanie zaakceptowane, a są co do tego wątpliwości, wtedy Londyn złoży wniosek o krótkie, techniczne opóźnienie, maksymalnie do końca czerwca i z pewnością uzyska zgodę 27 państw członkowskich na dokończenie ratyfikacji. Jeśli jednak umowa zostanie odrzucona, wtedy nie ma sensu opóźniać Brexitu o kilka miesięcy, bo to nie rozwiąże problemów. Tak twierdzi jeden z brytyjskich dyplomatów. Dlatego teraz wiele krajów członkowskich sugeruje, że konieczne byłoby dłuższe odroczenie Brexitu nawet o rok. To  otwierałoby drogę do zorganizowania drugiego referendum albo nowych wyborów parlamentarnych na Wyspach. Szef Radu Europejskiej  Donald Tusk, poprosił unijnych przywódców by byli otwarci na dłuższe opóźnienie Brexitu.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 18.03.2019
Godzina emisji: 17:22

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus