X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Relacje Unii Europejskiej z Ukrainą w kontekście wyborów prezydenckich na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 17:23
Wołodymyr Zełenski, który wygrał pierwszą ture wyborów prezydenckich na Ukrainie, głosi hasła proeuropejskie i twierdzi, że  przyszłość Ukrainy widzi w strukturach zachodnich, ale nie zaproponował jeszcze żadnego konkretnego programu.
Audio
  • Relacje Unii Europejskiej z Ukrainą w kontekście wyborów prezydenckich na Ukrainie
flaga Ukrainy
flaga UkrainyFoto: pixabay.com

Pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie  wygrał Wołodymyr Zełenski. Według wstępnych wyliczeń dostał on ponad 30 procent głosów. Poroszenko, który stanie z nim w drugiej turze ma jedynie 17 procent głosów. Wołodymyr Zełenski głosi hasła proeuropejskie i twierdzi, że  przyszłość Ukrainy widzi w strukturach zachodnich, ale nie zaproponował jeszcze  żadnego konkretnego programu. Stosunki Ukrainy z Unią Europejską zostały nawiązane w 1994 roku, kiedy podpisano układ o partnerstwie i współpracy. W 2009 roku rozpoczęto negocjacje umowy stowarzyszeniowej. Rozmowy znacznie zwolniły, gdy prezydentem został Wiktor Janukowycz. Jednak w  2012 roku  zaczęto finalizować proces i w  2013 w listopadzie umowa była już gotowa do podpisania, ale Wiktor Janukowycz pod rosyjską presją jej nie podpisał. W Kijowie i w całej Ukrainie rozpoczęły się wtedy  protesty, które doprowadziły do zmiany władz w kraju. Po prezydenckich wyborach w 2014 roku Petro Poroszenko podpisał wreszcie umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską. Nie wiadomo czy proeuropejski kurs utrzyma nowy prezydent Ukrainy.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 01.04.2019
Godzina emisji: 17:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję


 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus