X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrowersje wobec budowy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 17:24
Sankcje zapisane w budżecie Pentagonu mogą okazać się problemem dla Unii Europejskiej, dają Amerykanom narzędzie na karanie spółek europejskich za udział w budowie i wspólny biznes  gazowy z rosyjskim Gazpromem.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Unia Europejska chciała w tym roku opóźnić zakończenie inwestycji budowy Nord Stream 2.  Z tego powodu  wprowadziła dodatkowe zapisy prawne nakazujące by operatorem przesyłu gazu był inna firma, niż dostawca tego surowca. To utrudniałoby działania rosyjskiego Gazpromu na rynku europejskim. Dodatkowym problemem było uzyskanie zgody Danii na położenie rur na dnie jej wód terytorialnych. Taka zgoda jest już od końca października i prace ruszyły ze zdwojoną siłą. Sankcje zapisane w budżecie Pentagonu mogą okazać się problemem dla Unii, dają Amerykanom narzędzie na karanie spółek europejskich za udział w budowie i wspólny biznes  gazowy z rosyjskim Gazpromem. Nord Stream 2 budzi krytykę w Waszyngtonie, Donald Trump półtora roku temu podczas szczytu NATO w Brukseli powiedział do kanclerz Angeli Merkel o całkowitym uzależnieniu Niemiec od Rosji, co wpływa na bezpieczeństwo państw Unii Europejskiej i NATO. 


Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Michał Żakowski, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 16.12.2019
Godzina emisji: 17:24

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus