X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Unia Europejska reaguje na rosyjską politykę dezinformacji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 17:24
Unia Europejska stara się reagować na propagandę Kremla m. in. publikując w internecie krótkie filmy czym jest rosyjska dezinformacja Problem ma zwalczać także specjalna grupa o nazwie East StratCom Task Force.
Audio
  • Jak Unia Europejska reaguje na rosyjską politykę dezinformacji
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixbay

Rosyjska propaganda i dezinformacja jest jednym z narzędzi polityki zagranicznej prowadzonej przez Kreml. Władze rosyjskie i zależne od nich media od lat posługują się przekłamaniami czy tak zwanymi fake newsami. Unia Europejska stara się reagować na propagandę Kremla, choćby publikując w internecie krótkie filmy czym jest rosyjska dezinformacja.  Od lat w Parlamencie Europejskim przed rosyjskimi wpływami ostrzega Anna Fotyga, była szefowa polskiej dyplomacji, a obecnie europosłanka PiS, autorka dwóch raportów omawiających rosyjską dezinformację oraz to w jaki sposób Rosja miesza się w sprawy Unii Europejskiej. Problem ma zwalczać specjalna grupa o nazwie East StratCom Task Force. We wrześniu ubiegłego roku Parlament Europejski uchwalił także rezolucję przypominającą o roli paktu Ribbentrop-Mołotow w doprowadzeniu do wybuchu II wojny światowej i stawiająca na jednym poziomie reżim nazistowski i komunistyczny.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Michał Żakowski, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 13.01.2020
Godzina emisji: 17:24

Pobierz audycję

Pobierz licencję


 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus