Potęga humoru i kryminału na 50-lecie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 13:06
- 39 postaci! Nawet w Teatrze Wielkim Operze Narodowej takie incydenty rzadko mają miejsce, a z okazji urodzin Trójki postanowiliśmy go przebić - zapowiada Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu "Trójka do potęgi".
Audio
Potęga humoru i kryminału na 50-lecie Trójki

Trójka, co prawda, nie przyznaje swoim słuchaczom odznaczeń za długotrwałe pożycie, ale zaprasza na główne wydarzenie swoich złotych godów – spektakl "Trójka do potęgi" w reżyserii Wojciecha Malajkata na podstawie książki Grzegorza Miecugowa .

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w zgrabnej formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…
Wysłuchaj relacji z prób oraz rozmów z aktorami!

Premiery spektaklu odbędą się 30 i 31 marca. Kolejne spektakle będą grane w dniach 1-5 i 16-20 kwietnia oraz 14-17 maja. Bilety do kupienia w Teatrze Syrena.
Dwuaktową sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, scenariusz na podstawie książki Grzegorza Miecugowa "Trójka do potęgi” napisał Wojciech Zimiński. Atutem spektaklu są zarówno znakomici aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), jak i znane postacie, związane z radiową Trójką (Maria Czubaszek, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański). Na scenie będzie można zobaczyć także m.in. Urszulę Dudziak, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Muńka Staszczyka, Janusza Zaorskiego.

- W spektaklu mają wystąpić i przyjaciele Trójki, i wybitni aktorzy, no i wszyscy jesteśmy ciekawi jak to wypadnie. A moja rola ... to jest ważny epizod - mówiła tajemniczo Magda Umer goszcząc w Trójce w Dniu Kobiet.

/

Nieco więcej szczegółów Marek Niedźwiecki wycisnął z Olgi Bończyk. - W naszym trójkowym przedstawieniu zagram Teresę. Będę przebrana nie do poznania, ale nadałam postaci pewną charakterystyczną cechę ... - powiedziała i podkreśliła, że już sama obsada spektaklu gwarantuje niezwykłe przeżycia.

- Na przykład ja zagram halabardnika - dorzucił trójkowy redaktor.

Jak dotąd świętowaliśmy 50 urodziny Trójki dowiesz się klikając TU>> Tam też więcej informacji o spektaklu, rozmowy z twórcami oraz historia Trójki na zdjęciach!

Czytaj także

Trójkowi dziennikarze w Teatrze Syrena (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 19:00
Spektakl "Nie dorosłem" w reżyserii Jacka Bończyka składa się z 19 piosenek Stanisława Staszewskiego. Trójka miała swój udział w tworzeniu widowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Studniówka" Trójki! Zobaczcie wideo ze specjalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 08:25
1 kwietnia Trójka skończy 50 lat. 7 stycznia odbyła się wyjątkowa "Studniówka" z udziałem Ani Rusowicz, Grzegorza Turnaua, Justyny Steczkowskiej, Adama Nowaka i Gaby Kulki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy wiedźmy, niedźwiedź i byk, czyli Trójka na parkiecie!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 06:00
Co wspólnego mają "Lista Przebojów Trójki" i warszawska Giełda Papierów Wartościowych? Czy Trójka miałaby szanse dostać się na WIG 20? Na 33 dni przed 50. urodzinami Programu Trzeciego Polskiego Radia nadajemy z Sali Notowań GPW!
rozwiń zwiń