X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Bralczyk: Trójka serwuje zabawę słowem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 21:51
- Absurdalności, które dziś tak szczególnie bawiły publiczność, miały w sobie posmak dawnej Trójki, jeszcze z lat 70., która bodaj najwcześniej zaczęła nas zapoznawać z formami humoru atrakcyjnymi do dziś - mówił prof. Jerzy Bralczyk.
Audio
  • Prof. Jerzy Bralczyk: Rola Andrusa to prawdziwa kreacja
  • Maria Szabłowska: Na bezludną wyspę Trójki wybieram "Autobiografię"
Prof. Bralczyk: Trójka serwuje zabawę słowem
Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

- Autor, według którego powieści ten spektakl powstał, jest wytrawnym literatem. Rozumie sztukę dziennikarstwa, sztukę powieściopisarstwa i dramatopisarstwa, dlatego przedstawienie miało naturalne tempo choć była to w istocie zabawa - powiedział po zakończeniu sobotniego spektaklu "Trójka do potęgi" profesor Jerzy Bralczyk. W tym miejscu śpieszymy pogratulować autorowi książki Grzegorzowi Miecugowowi oraz Wojciechowi Zimińskiemu, który na jej podstawie stworzył scenariusz do spektaklu.

Zdaniem językoznawcy pure nonsens, odkrywanie nowych znaczeń słów, są niezależne od epoki i działają zawsze. - A jeśli to wszystko jest jeszcze podszyte rozpoznawalnymi postaciami, nawet jeśli nic nie mówią, mamy do czynienia z dobrą zabawą - dodał i zaznaczył, że jego zdaniem rola księdza Artur Andrusa to prawdziwa kreacja!

Choć profesor doskonale bawił się w Teatrze Syrena, dał się wciągnąć Piotrowi Metzowi w poważne rozważania o kondycji języka w dzisiejszym świecie. Szybko jednak powrócił do wykonania zadania, jakie przyświecało wszystkim gościom "Listy osobistej" nadawanej z teatru, a mianowicie wybrania jednej jedynej piosenki, jaką chcieliby zabrać na bezludną wyspę.

Jerzy Bralczyk wskazał jeden z utworów Mieczysława Fogga, a Maria Szabłowska - "Autobiografię" Perfectu. - Uważam, że ta piosenka jest kluczowa dla Trójki. Dla mnie też, bo po pierwsze każdy z nas myślał wtedy, że jest to piosenka o nim, po drugie dlatego, że jako pierwszy nadawał ją Piotrek Kaczkowski, którego znam od lat 100, a nawet jestem mamą chrzesną Oli Kaczkowskiej, która też pracuje w Trójce. Więc to wszystko razem jest bardzo osobiste - mówiła w przerwie spektaklu.

Dziennikarka Radiowej Jedynki przyznała, że też chciałaby zagrać w "Trójce do potęgi" ...

 

A my zapraszamy do spędzenia całego urodzinowego dnia z Trójką! Na 1 kwietnia dla Słuchaczy przygotowaliśmy moc atrakcji - szczegóły na naszej jubileuszowej stronie www.50lattrojki.polskieradio.pl