X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:27
- Podczas pracy nad tym cyklem spotkałem się z więcej niż 100 osobami, a drugie tyle głosów, osób nieżyjących bądź byłych współpracowników, zabrzmiało z taśm archiwalnych - opowiada Marcin Gutowski.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Gutowskim - autorem cyklu "Trójka z dżemem - palce lizać!"
Trójkowe dżemy. Palce lizać
Trójkowe dżemy. Palce lizać! Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Od 9 stycznia na antenie Trójki towarzyszył nam cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!" przygotowany specjalnie na 50. urodziny Trójki. W 96 odcinkach głosami twórców Trójki i osób z nią związanych opowiadał historię Programu 3 od momentu powstania do dziś.

- To był wspólny pomysł Magdy Jethon i mój, a tytuł podpowiedział Artur Andrus - zdradził autor, podsumowując cykl. Marcin Gutowski podkreślił, że w pierwotnym zamyśle historia Trójki miała zmieścić się w 84 odcinkach, ale powstało ich więcej. - Na antenie nie zmieściło się więcej niż 96 tylko dlatego, że ramówka nie jest z gumy.

Anegdoty, śmieszne historie i wspomnienia zabrzmiały na antenie niczym wyciągane z rękawa, ale nasz redakcyjny kolega zdradza, że nie zawsze było tak łatwo. - W historii Trójki, tak jak w każdej historii, były blaski i cienie. O tych ostatnich też trzeba było opowiedzieć, choć nie wszyscy byli chętni to robić - wspominał w rozmowie z Robertem Kantereitem.

Wszystkich odcinków cyklu można wysłuchać TU >>

/

Marcin Gutowski serdecznie dziękuje wszystkim słuchaczom, którzy przysyłali mu słoiki z dżemem! Idąc ich śladem, postanowiliśmy wyprodukować własny, a o dalszych losach cyklu "Trójka z dżemem - palce lizać!" będziemy Państwa informować na bieżąco. Bo, że ciąg dalszy nastąpi - to pewne!

Która historia, zdaniem Marcina Gutowskiego, jest absolutnym hitem cyklu? Jak rozmawiało się z osobami, które mają nie najlepsze wspomnienia związane z Trójką oraz czego autor dowiedział się przy okazji realizacji tego przedsięwzięcia, dowiesz się, słuchając całej "Rozmowy z Marcinem Gutowskim".

Zobacz więcej na temat: 50 lat Trójki Artur Andrus