Moneta wyjątkowa, pierwsza i nietypowa

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 12:00
- Srebrna trzydolarówka Trójki została zrobiona z sercem, gdyż w Mennicy Polskiej jest wielu fanów Waszej stacji - dyrektor ds. Handlu Krajowego Mennicy Polskiej Barbara Jaroszek opowiada o emisji drugiej z jubileuszowych monet Trójki.
Audio
Srebrne 3 dolary nowozelandzkie wybite na 50. urodziny Trójki
Srebrne 3 dolary nowozelandzkie wybite na 50. urodziny TrójkiFoto: fot. PR/W. Kusiński

- Bardzo odradzam wszystkim słuchaczom, którzy znajdą się w Nowej Zelandii i będą chcieli zapłacić tą monetą, gdyż w świecie kolekcjonerskim nominał monety nie odpowiada jej wartości - podkreśliła Barbara Jaroszek w Trójce.

W tym wypadku moneta o nominale 3 dolarów nowozelandzkich ma wartość kolekcjonerską 333 złote. Ale jak doszło do tego, że wyspa Oceanu Spokojnego zgodziła się na taką wybijanie swojej monety w Polsce?

- Mennica Polska jest jedną z trzech najlepszych na świecie, uczestniczy w wielu międzynarodowych programach monetarnych i ściśle współpracuje z Mennicą Nowozelandzką, w związku z czym mogliśmy wybić 3 dolary nowozelandzkie w Polsce - wyjaśniła w audycji "Do południa".

Co ważne! Nasza druga urodzinowa moneta ukazuje się w nakładzie 3 333 sztuk i już nigdy w historii mennictwa nie zostanie wybita taka sama moneta ponad tą liczbę. - Monety kolekcjonerskie wychodzą w nakładach zamkniętych - potwierdziła dyr. Jaroszek.

Jak wyglądało wybijanie trójkowej monety oglądaj TU>>

Dodała, że wyjątkowość trójkowej monety podkreśla fakt, że na świecie nie istnieje moneta o nominale 3 dolarów nowozelandzkich. - To bardzo rzadki nominał i wielka nowość w świecie kolekcjonerskim - podkreśliła.

Osoby zainteresowane nabyciem trójkowej monety zapraszamy na stronę sklep.polskieradio.pl. Srebrne 3 dolary Trójki można także zdobyć w naszym Konkursie "Srebrne zielone">>

Dlaczego nie wolno otwierać kapsuł, w których trzymane są monety? Dowiesz się słuchając całej Rozmowy z Barbarą Jaroszek.

Przypomnijmy, że w obiegu znajdują się już wyjątkowe 2 polskie złote, które Narodowy Bank Polski wyemitował na 50. urodziny Trójki. O wszystkim piszemy na stronie 50lattrojki.polskieradio.pl

Czytaj także

Moneta gigant dotarła na Myśliwiecką! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 16:34
Trójka z tyłu, Trójka z przodu, Trójka frontem do narodu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowi aktorzy wykosili zawodowców po raz drugi! Zobacz wideo i galerie zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 20:00
- Po spektaklu wydaje mi się, że to nie są za bardzo amatorzy, bo oni wchodzą na scenę i koszą wszystkie reakcje, brawa i szmery. My musimy się strasznie pilnować i kombinować, żeby troszeczkę zostało dla nas – mówił o trójkowych aktorach-amatorach Piotr Szwedes.
rozwiń zwiń