"Trójka do potęgi" wraca na deski!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 13:16
- W czerwcu zakończyliśmy sezon i pożegnaliśmy się ze łzami w oczach. Jednak do Teatru Syrena wpłynęło tak wiele listów od widzów, że Wojtek Malajkat zadecydował o wznowieniu naszego spektaklu - mówi z radością Magda Jethon.
Audio
  • Magda Jethon i Piotr Stelmach o "Trójce do potęgi"
 Trójka do potęgi wraca na deski
Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Już od 3 września w Teatrze Syrena będzie można oglądać spektakl, który powstał z okazji 50. urodzin Programu Trzeciego. Na antenie Trójki już rozdajemy podwójne bilety na wrześniowe spektakle - zapraszamy do słuchania.

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie książki, komedii kryminalnej, Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat. Na teatralnych deskach spotkali się profesjonalni aktorzy oraz aktorzy-amatorzy, którymi są dziennikarze naszej stacji. Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

-Trzeba powiedzieć, że każdy spektakl jest inny, zawsze czekamy za kulisami na jakieś niespodzianki i one się zdarzają. Role żyją swoim życiem - zapewnia dyrektor Programu Trzeciego Magda Jethon w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

Piotr
Piotr Stelmach w przerwie prób do spektaklu "Trójka do potęgi" w Teatrze Syrena. fot. Polskie Radio

Pełen repertuar dostępny na stronie Teatru Syrena.

Państwa uwadze polecamy także stronę jubileuszową 50lattrojki.polskieradio.pl , gdzie znajdują się wszelkie informacje o obchodach naszych urodzin.

Zobacz więcej na temat: POLSKA

Czytaj także

Potęga humoru i kryminału na 50-lecie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 13:06
- 39 postaci! Nawet w Teatrze Wielkim Operze Narodowej takie incydenty rzadko mają miejsce, a z okazji urodzin Trójki postanowiliśmy go przebić - zapowiada Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu "Trójka do potęgi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzyzwoita historia "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 14:30
- To jedna z najbardziej wariackich akcji, w jakiej brałem udział. Jestem bardzo zadowolony, że zrobiłem to dla kochanego Programu Trzeciego - mówił Grzegorz Miecugow o historii powstania książki i spektaklu "Trójki do potęgi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Bralczyk: Trójka serwuje zabawę słowem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 21:51
- Absurdalności, które dziś tak szczególnie bawiły publiczność, miały w sobie posmak dawnej Trójki, jeszcze z lat 70., która bodaj najwcześniej zaczęła nas zapoznawać z formami humoru atrakcyjnymi do dziś - mówił prof. Jerzy Bralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiece oblicze Mateusza Damięckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 16:00
Rola w spektaklu "Trójka do potęgi!" to nie lada wyzwanie dla aktora Mateusza Damięckiego, który na jej potrzeby musi wcielić się w... kobietę!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczny sukces "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 08:00
Barbara Marcinik: Spektakl "Trójka do potęgi", poza tym, że jest fantastycznym żartem, zdarzeniem towarzyskim, ma w sobie niezwykły potencjał i świeżość teatralną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko papierowe książki "Z najwyższej półki"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2012 16:35
W trójkowym magazynie książkowym zajrzeliśmy do świata szalonych opowiadań Etgara Kereta, sięgnęliśmy po nową powieść Kaspra Bajona i przejrzeliśmy elektroniczną wersję "Trójki do potęgi".
rozwiń zwiń