Ugly Kid Joe zagrają na Przystanku Woodstock 2013

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:44
- Wszystko o nas wiedzą, są zachwyceni imprezą, powiedzieli, że to koncert dla ich wskrzeszenia, Ugly Kid Joe wystąpią na scenie głównej pierwszego dnia 19. edycji festiwalu - ogłosił w Trójce Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak ogłasza gwiazdę 19. Przystanku Woodstock
Ugly Kid Joe
Ugly Kid JoeFoto: fot. oficjalna strona zespołu

Ugly Kid Joe to zespół hardrockowy założony w Kalifornii w 1990 roku. Mimo przypisanego stylu, w ich muzyce znajdziemy odniesienie do funku, rapu czy nawet thrashu. Zespół zyskał ogromną sławę na początku lat 90. po wydaniu swojego pierwszego albumu w 1992 roku. Utwór "Everything About You" znalazł się na 3 miejscu Billboardu i utrzymał się na liście aż 20 tygodni. Pierwszy singiel rozszedł się w dwóch milionach kopii stając się tym samym najlepiej sprzedającym się singlem w historii!
Trasa z Ozzym Osbourne, Motorhead, Def Leppard w Stanach Zjednocznonych oraz Europejska część z Bon Jovim i Van Halenem była tylko zwieńczeniem ich spektakularnego sukcesu!
Niestety to, co dobre szybko się skończyło i po sprzedaży 5 milionów płyt na całym świecie zespół został rozwiązany, a muzycy z sukcesami rozpoczęli działalność w innych zespołach (perkusista Shannon Larkin, ciągle jest członkiem zespołu Godsmack).
W 2011 zespół w swoim najlepszym i najbardziej rozpoznawalnym składzie reaktywował się nagrywając nowy materiał, który znalazł się na singlu "Stairway to Hell". Tym samym zespół zagrał ponownie koncerty razem z takimi tuzami jak Guns N' Roses, The Cult czy Faith No More.
Przyjaciele Anthrax będą mieli okazję zagrać na Woodstocku pierwszego dnia festiwalu, czyli w nocy 1 sierpnia 2013 roku.
Zespół wystąpi w składzie: WHITFIELD CRANE (wokal), KLAUS EICHSTADT (gitara), DAVE FORTMAN (gitara), CORDELL CROCKETT (bas), SHANNON LARKIN (perkusja).

Uczestnictwo w 19. Przystanku Woodstock potwierdził już zespół Anthrax oraz Gooral, który wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze przygotowują specjalny muzyczny projekt.