Emir Kusturica na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 08:44
Gościem 19. edycji festiwalu będzie serbski reżyser i jego The No Smoking Orchestra. Ci, którzy pokochali twórcę "Underground" za mieszankę bałkańskiego szaleństwa, surrealistycznej kreacyjności i ludowej magii – nie poczują się zawiedzeni.
Audio
  • Jerzy Owsiak ogłasza - Emir Kusturica na 19. Przystanku Woodstock!
Emir Kusturica
Emir KusturicaFoto: Dragan Teodorovic Zeko/mat. prom.

Muzyczna radosna twórczość zespołu to rytmy country, tureckie marsze, jazz, południowoamerykański beat, a także tradycyjna muzyka cygańska. W czasie koncertu nie zabraknie więc największych filmowych przebojów, bałkańskiego ducha, energii i magii rodem z filmów Emira Kusturicy . Na scenie grupa dostarcza niezapomnianych wrażeń – szalona muzyka, niekonwencjonalne teksty i zwariowane show są zaproszeniem dla publiczności, aby dołączyła do Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra w ich zwariowanych muzycznych doznaniach.
Zespół od kilku lat przygotowuje muzykę do filmów reżysera, za co otrzymał chociażby Złoty Glob (za film "Życie jest cudem"). Niewątpliwą gratką dla fanów twórczości Kusturicy jest jego Master Class, który odbywa się również w połączeniu z koncertem No Smoking Orchestra.
Warto przypomnieć nie tylko muzyczne oblicze Emira Kusturicy, ale również jego dorobek reżyserski. Reżyser ma na całym świecie mnóstwo oddanych wielbicieli, którzy z niecierpliwością oczekują na każdy obraz artysty. E. Kusturica to obecnie najbardziej utytułowany reżyser europejski, zdobył trzy Złote Palmy na festiwalu w Cannes, Złotego i Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji, Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Emir Kusturica jest także "ojcem" festiwalu filmowo-muzycznego Kustendorf oraz miasta AndricGrad poświęconego serbskiemu nobliście Ivo Andricowi.
Emir Kusturica & TNSO, zagrał na każdym kontynencie na najważniejszych wydarzeniach filmowych i muzycznych.
Uczestnictwo w 19. Przystanku Woodstock potwierdziły już zespoły Anthrax, Ugly Kid Joe oraz Gooral, który wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze przygotowują specjalny muzyczny projekt.
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.
Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (1-3 sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

Czytaj także

Artystyczne wypalenie Kusturicy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2008 10:18
"Obiecaj mi!" Emira Kusturicy to dowód na to, że ten kontrowersyjny bośniacki reżyser osiągnął artystyczne dno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami Kusturicy odkrywamy Serbię

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 06:22
Czerwona woda i rude skały. Szargańska Ósemka i Miasteczko Diabła. A na deser gołąbki z kiszonej kapusty. W wakacyjnym cyklu podróżniczym jedziemy z wizytą do Emira Kusturicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ugly Kid Joe zagrają na Przystanku Woodstock 2013

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:44
- Wszystko o nas wiedzą, są zachwyceni imprezą, powiedzieli, że to koncert dla ich wskrzeszenia, Ugly Kid Joe wystąpią na scenie głównej pierwszego dnia 19. edycji festiwalu - ogłosił w Trójce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń