Enter Shikari na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 08:28
Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore'owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Jerzy Owsiak ogłosił, że zespół dołączy do muzycznych gości festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.
Audio
  • Jerzy Owsiak ogłasza: Enter Shikari na Przystanku Woodstock!
Enter Shikari
Enter Shikari Foto: Fot.: mat. promocyjne

Pierwszy debiutancki album Enter Shikari , zatytułowany "Take to the Skies", ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart, sprzedając się w ponad 28.000 tysięcy egzemplarzy. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut. Dwa single promujące płytę to "Anything Can Happen in the Next Half Hour" oraz "Jonny Sniper".
Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Singlem promującym nadejście albumu stał się utwór "Juggernauts", którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009, a kolejnymi promującymi ją singlami stały się: "No Sleep Tonight" oraz "Zzzonked". „Comon Dreads” wyróżnia przede wszystkim obecność większej, niż na poprzedniej płycie, ilości wpływów muzyki elektronicznej.
Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album „A Flash Flood of Colour“ - przez wielu recenzentów uznany za szczytowe osiągnięcie formacji!
Rok 2012 był niezwykle udany dla zespołu, wygrali m.in. bardzo prestiżowy plebiscyt Festiwalu Reading na najlepszy koncert (odpowiednik Naszego Złotego Bączka), wygrywając między innymi z Foo Fighters! 19 stycznia tego roku zespół zawitał do Polski na koncert w Warszawskiej Proximie, organizatorzy raczej nie spodziewali się takiego najazdu fanów zespołu z całej Polski, ponieważ klub wypełniony był po brzegi a nawet poruszanie się wewnątrz było utrudnione.
O festiwalu zespół dowiedział się już w zeszłym roku od przyjaciół z The Qemists którzy zachwyceni Przystankiem Woodstock wypuścili wieści w swoim rodzinnym mieście Brighton z którego pochodzą również muzycy Enter Shikari.

 

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (1-3 sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Uczestnictwo w 19. Przystanku Woodstock potwierdziły już zespoły Atari Teenage Riot, Anthrax, Ugly Kid Joe oraz Gooral, który wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze przygotowują specjalny muzyczny projekt. Przystanek odwiedzi także serbski reżyser Emir Kusturica i jego The No Smoking Orchestra .