X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokument pozwala poznawać świat

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 12:22
- Lubię tematy, które zabierają mnie w miejsca, w jakich normalnie nigdy nie mógłbym być - twierdzi zeszłoroczny laureat trójkowej nagrody Michał Marczak.
Audio
Michał Marczak
Michał MarczakFoto: źr. facebook.com/fffthemovie

- W kategorii Film laureatem za talent i dojrzałość artystyczną, za poruszające przedstawienie ludzkiej samotności i niezwykłą wrażliwość wizualną w filmie "Koniec Rosji" jest Michał Marczak - ogłosiła 28 czerwca 2011 roku Dyrektor Programu Trzeciego i pomysłodawczyni konkursu "Talenty Trójki" Magda Jethon.

Za dokument "Koniec Rosji" Marczaka uhonorowano także nagrodą Magicznej Godziny na festiwalu PLANETE DOC w 2010 roku, nagrodą Silver Eye na festiwalu w Jihlavie i nominowano do Prix Europa.

W rozmowie z Katarzyną Borowiecką podkreśla, że nie traktuje pracy nad filmami dokumentalnymi jako ćwiczenia, rozgrzewki przed fabułą. - W dokumencie można eksperymentować, można się bawić, każdego dnia poznaje się coś kompletnie nowego - podkreśla.

W fabule, jego zdaniem, jest tak, że świat trzeba poznać wcześniej, dopiero potem zrekonstruować go w filmie. - Fabuła, nad którą teraz pracuję też zrodziła się z filmu dokumentalnego. Okazało się bowiem, że temat jest zbyt skomplikowany dla dokumentu. Trzeba więc wybrać odpowiednie medium - dodaje.

Michał zdradza, że powoli zbiera obsadę, a jedną z ról wstępnie zgodził się zagrać Andrzej Chyra. Ma to być alternatywny film, bardzo autorski.

 

"Wykrywacz talentów" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 11.20. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Czytaj także

Ratowanie planety jest sexy!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 09:40
- "Fuck for forest" to film dokumentalny o grupie, której członkowie, poprzez swoją działalność pornograficzną zdobywają fundusze na cele ekologiczne - o swoim nowym filmie opowiadał w Trójce reżyser Michał Marczak.
rozwiń zwiń