Talent Trójki w podwójnej roli

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 15:16
- Wojciech Malajkat zaproponował mi współpracę reżyserską przy urodzinowym spektaklu "Trójce do potęgi". Oprócz tego jako aktor kreuję tam postać Adama Rowińskiego, dziennikarza śledczego Trójki - mówił Marcin Hycnar, laureat Talentów Trójki w kategorii Teatr.
Audio
Fragment spektaklu plakatu Lawrence  Holloman
Fragment spektaklu plakatu Lawrence & Holloman Foto: fot. mat. prasowe

- Za wyrazisty styl gry aktorskiej, za świetne rzemiosło połączone z kreatywnością i za charyzmatyczną osobowość laureat Talentów Trójki w kategorii Teatr jest Marcin Hycnar -  ogłosiła 28 czerwca 2011 roku Dyrektor Programu Trzeciego i pomysłodawczyni konkursu "Talenty Trójki" Magda Jethon.

Ubiegłoroczny laureat to aktor Teatru Narodowego, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Ale też student tejże uczelni – na Wydziale Reżyserii. Na swoim koncie ma role filmowe, telewizyjne i teatralne. Wśród tych najważniejszych: Fuks w "Kosmosie" Gombrowicza, Artur w "Tangu" Mrożka, Marek w "Mroku" Bielińskiego – wszystkie w Teatrze Narodowym.

Marcin Hycnar na razie nie zamierza rezygnować ani z aktorstwa, ani z reżyserii. -  Z uporem maniaka powtarzam, że dopóki nie przyjdzie taki moment w życiu, że na coś się będę musiał zdecydować, to nie zamierzam podejmować takiej decyzji - wyjaśniał Katarzynie Borowieckiej.

Jak mówił reżyseria pojawiła się w jego życiu w ramach poszerzania horyzontów, "pola walki". - Ale nie jest tak, że już nie chcę być aktorem. Teatr to jest mój dom, moje miejsce i ja się zarówno jako aktor, i jako reżyser tam fantastycznie odnajduję - przekonywał.

Od czerwca 2011 roku Marcin Hycnar, ku swojemu zadowoleniu, wciąż pracuje w Teatrze Narodowym.  - Od czasu przyznania mi Talentu Trójki "przydarzył" mi się "Nosferatu" w reżyserii Grzegorza Jarzyny, a teraz w planach mamy przedstawienie Agnieszki Glińskiej. Lada dzień rozpoczną się próby do "Pożegnań" Stanisława Dygata - mówił.

Więcej informacji o naszym urodzinowym spektaklu "Trójka do potęgi" oraz pozostałych obchodach 50-lecia Trójki, znajdziecie Państwo TU>>.

"Wykrywacz talentów" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 11.20. Zapraszamy do słuchania!

(pg)

Czytaj także

Znamy laureatów "Talentów Trójki"!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 17:53
W kategorii Sztuki Wizualne zwyciężyła Karina Marusińska, w kategorii Film - Michał Marczak, a w kategorii Teatr - Marcin Hycnar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzyzwoita historia "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 14:30
- To jedna z najbardziej wariackich akcji, w jakiej brałem udział. Jestem bardzo zadowolony, że zrobiłem to dla kochanego Programu Trzeciego - mówił Grzegorz Miecugow o historii powstania książki i spektaklu "Trójki do potęgi".
rozwiń zwiń