X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Mann

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 11:33
Wojciech Mann z radiową Trójką związał się ponad 40 lat temu. Do dziś pozostaje jej wierny.
Audio
Wojciech Mann w studiu Trójki
Wojciech Mann w studiu TrójkiFoto: Przemysław Goławski

Wojciech Mann urodził się w roku 1945 w Świdnicy. Całe życie związany jest jednak z Warszawą, tu skończył liceum i anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę radiowca zaczynał w połowie lat 60. od pracy w Rozgłośni Harcerskiej, na Myśliwiecką trafił kilka lat później.  

 - Trójka była dla mnie czymś niezwykle ważnym zanim w ogóle przyszło mi do głowy, że mógłbym coś w radiu zrobić. Dla mnie nobilitacją był fakt posiadania odbiornika z UKF-em, bo Trójka była na ultrakrótkich, a wszyscy mieli fale długie, średni i krótkie. To była specjalna atmosfera i ja to doskonale czułem. To, że zaproszenie przyszło właśnie z  Trójki było dla mnie dużym przeżyciem – wspominał w audycji „Wszyscy ludzie Trójki”, Agnieszki Semkowicz z roku 1997.     

Jak mówił, Trójka była śmielsza, bardziej otwarta i nadawała rzeczy, których nigdy nie można było usłyszeć w innych programach. – Ludzie mówili jakoś bardziej po ludzku, nie było tej dentości, tego oficjalnego sztafażu spikerskiego i strachu przed przesunięciem przecinka, bo ktoś śledzi ten program. Program był ciekawszy, cieplejszy, bardziej dla ludzi. Takie wtedy miałem wrażenie – wspominał.   

W Trójce prowadził wiele autorskich programów m.in. "Mój magnetofon", "Baw się razem z nami", "Radio Mann", "Manniak niedzielny", "Manniak po ciemku", "Piosenki bez granic" i "Zapraszamy do Trójki".  

W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z Telewizją Polską, gdzie prowadził  m.in. "Sobotnie Studio Młodych", a potem "Magazyn pana Manna". W latach 1983-1988 został redaktorem naczelnym miesięcznika "Non Stop", w tym samym czasie wspólnie z Janem Chojnackim w Telewizyjnej Dwójce prowadził jedyny wówczas program poświęcony muzyce rockowej "Non Stop Kolor".

W roku 2006 za swoją pracę i wybitną osobowość radiową wyróżniony został „Złotym Mikrofonem”, prestiżową nagrodą Polskiego Radia. Trzy lata później Akademia Muzyczna Trójki przyznała mu nagrodę „Mateusza”.


 (miro)

Czytaj także

Manniak po Ciemku 22 listopada 2010

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 22:00
Zaprasza Wojciech Mann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mann odbierze dziś nagrodę AuTORytet 2010

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2010 09:13
Dziennikarz Trójki 4 grudnia otrzyma statuetkę AuTORytet 2010 podczas uroczystej gali rozdania Studenckich Nagród Dziennikarskich w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Wojciechem Mannem!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 11:43
Dziś o 16.30 w księgarni Odeon w Warszawie Wojciech Mann będzie opowiadał o swojej książce.
rozwiń zwiń