Koncert Kayah w Trójce jak magiczna podróż (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 21:00
Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce.
Koncert Kayah w Trójce jak magiczna podróż
Koncert Kayah w Trójce jak magiczna podróżFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert odbył się 16 lutego o godz. 20.05 w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Pracując nad najnowszą płytą, Kayah dużo podróżowała, bo "Transoriental Orchestra" to zbiór pieśni żydowskich z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. - Śpiewam m.in. po hebrajsku, w jidysz, ladino, po arabsku - mówiła w audycji "Do południa" Kayah .

/

Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera . Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra . Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkova - kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. Repertuar T.O. to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs, mat.prasowe)

Zobacz więcej na temat: Kayah koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Koncert zespołu Plastic. Zobacz galerię zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 12:00
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski 10. rocznicę istnienia zespołu Plastic postanowili uczcić wydając nową płytę pt. "Living In the iWorld" . Z okazji premiery albumu w Trójce odbył się koncert zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnetyczny koncert Öszibarack [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu grupy Öszibarack, który odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Gaby Kulki w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 23:55
W ciągu ostatnich pięciu lat artystka uczestniczyła w licznych, stylistycznie zróżnicowanych projektach. "Wersje", jej pierwszy autorski album od pokrytego złotem "Hat, Rabbit", to podsumowanie czterech lat pracy i zapis artystycznej ewolucji, jaka nastąpił a w muzyce Gaby od czasu debiutu.
rozwiń zwiń