Walentynkowy koncert Edyty Bartosiewicz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 20:00
Autorka takich przebojów jak "Jenny", "Sen" czy "Tatuaż" w piątek, 14 lutego, wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Gospodarzem wieczoru był Marek Niedźwiecki.
Edyta Bartosiewicz podczas nastrojowego koncertu w Trójce
Edyta Bartosiewicz podczas nastrojowego koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert odbył się w piątek, 14 lutego o 19.00 i był transmitowany na antenie Trójki

– Musisz dokończyć pewne rzeczy, aby pójść do przodu. "Renovatio" jest końcem i początkiem. Chciałam zapomnieć o pewnych sprawach. Ale nie mogłam. Poświęciłam wiele lat, żeby uporządkować życie. Teraz stawiam pierwsze kroki. Czuję intuicyjnie, że najlepsze przede mną – mówiła w "Myśliwieckiej 3/5/7" Edyta Bartosiewicz o swojej najnowszej płycie.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

- Lubię tu grać. Było cudownie, koncert był specyficzny: graliśmy naprawdę mało znane z albumu "Renovatio" i płyty "Love", o istnieniu której wiele osób może nawet nie wiedzieć. Dlatego przygotowujemy się o do reedycji tego krążka - opowiadała artystka w rozmowie z Piotrem Stelmachem po koncercie, który 14 lutego odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Wokalistka, autorka tekstów, a także producentka muzyczna pięciokrotnie była wyróżniana Fryderykiem, najważniejszą nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego.

Działalność artystyczną rozpoczęła w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Wówczas, po okresie występów amatorskich, związała się z zespołem Staff, który przekształcił się w Holloee Poloy. Wraz z grupą piosenkarka zarejestrowała swój debiut fonograficzny - "The Big Beat" (1990). Krążek potwierdził możliwości Edyty i chociaż cieszył się umiarkowaną popularnością, zdobył uznanie krytyków (Nagroda Artystyczna Młodych im. Wyspiańskiego dla Edyty oraz nagroda im. Mateusza Święcickiego od III Programu Polskiego Radia). Wkrótce potem zespół zakończył działalność, a wokalistka zaczęła solową karierę.

Krótki, ale bardzo ważny koncert Edyty Bartosiewicz>>>
W 1992 roku ukazał się solowy, pop-rockowy debiut Bartosiewicz zatytułowany "Love". Dopiero jednak kolejny album Edyty – płyta "Sen” (wrzesień 1994) – przyniósł jej sukces. Album ten został nagrodzony "Fryderykami", a sama Edyta została uznana za najlepszą wokalistkę roku. Otrzymała również "Paszport Polityki”.

Edyta Bartosiewicz: Nie śpiewałam tak od 10 lat>>>

W 1995 roku miało miejsce nagranie nowej wersji piosenki Erica Claptona, pt.: "Wonderful Tonight” na płytę "Tribute to Eric Clapton”. Niedługo potem ukazał się jej trzeci solowy album – "Szok’n’Show”. Otrzymał on "Fryderyka” w kategorii "Najlepszy album rockowy”.

Edyta Bartosiewicz koncertowo na 30. urodziny Listy Przebojów Programu Trzeciego!>>>

Po dwuletniej przerwie, 9 czerwca 1997 roku, wydany został kolejny album – "Dziecko”, który otrzymał "Fryderyka” w kategorii "Najlepszy album rockowy”. Dziewiątego listopada 1998 roku pojawił się następny krążek Edyty, pt.: "Wodospady”, za który otrzymała cztery nominacje do "Fryderyków”. Kolejnym albumem (który był podsumowaniem rozwiązanego z Universal Music Polska kontraktu) stała się wydana 29 listopada 1999 r. płyta "Dziś są moje urodziny". Niedługo po tym Edyta Bartosiewicz znacznie ograniczyła swoją działalność. Dopiero w 2010 roku artystka wystąpiła z nowym materiałem. Krążek "Renovatio" ukazał się w 2013 roku.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

kk/ei (źródło: edytabartosiewicz.pl)

Czytaj także

Magnetyczny koncert Öszibarack [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu grupy Öszibarack, który odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Matysiak śpiewa piosenki Edith Piaf. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 08:00
Zanim Agnieszkę Matysiak obwołano idealną interpretatorką piosenek Edith Piaf, a stało się to po premierze sztuki Pam Gems "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja, ta absolwentka PWST we Wrocławiu przeszła jak burza przez festiwalowe estrady piosenki i sceny teatru muzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastrojowy koncert Beaty Przybytek

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 21:00
Beata Przybytek podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowała materiał z płyty "I’m Gonna Rock You", nagrodzonej przez Program III Polskiego Radia prestiżową nagrodą "Mateusze Trójki 2013" w kategorii MUZYKA JAZZOWA – WYDARZENIE.
rozwiń zwiń