Koncert Sharon Corr - mistrzyni subtelnych melodii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 20:00
Współzałożycielka irlandzkiej grupy The Corrs w Trójce zaprezentowała swój solowy repertuar. Nie zabrakło utworów z jej ostatniej płyty "The Same Sun". Artystka wystąpiła w Liście Przebojów Programu Trzeciego.
Sharon Corr podczas koncertu w Trójce
Sharon Corr podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Transmisja koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki odbyła się w piątek, 9 maja o godz. 19.05.

W zespole The Corrs, który współtworzy ze swoim rodzeństwem, Sharon Corr zawsze stała nieco z tyłu. Grała w nim na skrzypcach i śpiewała w chórkach. Gdy została matką dwojga dzieci, artystka zdecydowała się na rozpoczęcie kariery solowej, która pozwoliła jej w pełni wyrazić się artystycznie.

Koncerty w Trójce. Słuchaj i oglądaj wideo >>>

W 2010 roku Corr wydała debiutancki album "Dream Of You", a dwa lata później fani mogli posłuchać kolejnej płyty - "The Same Sun". Pierwszy singiel z tego krążka "Take a Minute", znalazł się na 11. miejscu irlandzkiej listy przebojów oraz na 20. miejscu we Francji.

Urodzona w rodzinie muzyków, Sharon gry na skrzypcach zaczęła się uczyć w wieku sześciu lat. Początkowo skrzypaczką miała zostać jej siostra Caroline, ale nie była tym zainteresowana. Rodzice posłali więc na lekcje Sharon. Jako początkująca instrumentalistka wstąpiła do orkiestry Redeemer South i grała w niej przez kolejnych siedem lat, opuszczając w tym czasie tylko dwie lekcje gry.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W 1990 roku Sharon Corr wraz z dwiema siostrami i bratem założyła zespół The Corrs, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z utworu "Breathless", którym grupa podbiła listy przebojów. W ciągu 15 lat zespół, którego twórczość jest połączeniem popu, rocka i muzyki celtyckiej, sprzedał 45 milionów płyt.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

sharoncorr.com, Wikipedia, bk, gs

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

Jim Kerr o początkach Simple Minds: byliśmy gangiem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 12:00
- Oprócz miłości do muzyki siedziało w nas zamiłowanie do włóczęgi. Chcieliśmy wyjść do świata, podróżować, odkrywać siebie. Igraliśmy z losem. Kiedy inni szli na studia, my postawiliśmy wszystko na jedną kartę. To było ryzykowne - mówi Jim Kerr w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rob Tognoni na koncercie w Trójce! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 21:00
W niedzielę 9 marca blues-rockowy gitarzysta Rob Tognoni zagrał w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do sprawdzenia muzycznych umiejętności artysty nie bez przyczyny nazywanego... diabłem tasmańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Riverside i nowe pokolenie muzyczne. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 21:00
Grupa Riverside zagrała swój pierwszy koncert w Trójce. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów, ale i numerów z ostatniej płyty. Zespół rozpoczął w kwietniu "New Generation Tour 2014", ostatnią odsłonę trasy promującej rewelacyjnie przyjętą przez słuchaczy i krytyków piątą płytę "Shrine of New Generation Slaves”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madeleine Peyroux - "najjaśniejsza gwiazda jazzu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 20:00
Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu Madeleine Peyroux, amerykańskiej wokalistki jazzowej, gitarzystki i autorki piosenek. Szesnaście lat po debiucie artystka wciąż czaruje publiczność mieszanką jazzu, popu i muzyki świata.
rozwiń zwiń