Frank McComb i Ania Szarmach w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 20:05
Frank McComb ponownie odwiedza Polskę, na scenie towarzyszy mu po raz kolejny Ania Szarmach. Uwieńczeniem ich wspólnej klubowej trasy koncertowej był koncert w Trójce. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
Ania Szarmach i Frank McComb
Ania Szarmach i Frank McCombFoto: Jacek Konecki

Transmisja ze studia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się w niedzielę, 11 maja po godz. 20:05

Słuchaj Trójki w internecie >>>

Ten wyjątkowy wieczór muzyczny składał się z dwóch części koncertowych. Frank McComb oraz Ania Szarmach na wspólnej scenie wykonali najpiękniejsze kompozycje ze swoich repertuarów. Ich wzajemna fascynacja wszelakimi odcieniami muzyki soul, r’n’b oraz jazzu była gwarancją niespotykanego muzycznego show.

Frank McComb – amerykański soulowo-jazzowy wokalista, klawiszowiec i kompozytor. Za sprawą barwy głosu porównywany do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera. Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke , George Benson, Brandford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.

Słuchaj koncertów w  Trójce i na moje.polskieradio.pl >>>

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Gościnnie zapraszana do wielu muzycznych projektów. Jej głos można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Polucjanci, Sistars czy Kayah. Wydała trzy solowe albumy. Doceniona przez publiczność i krytyków. Nominowana m.in. do Fryderyków.

Podczas tego wieczoru muzycznego Frankowi McCombowi i Ani Szarmach towarzyszyli znakomici muzycy.

/

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe, gs)

Czytaj także

Koncert Sharon Corr - mistrzyni subtelnych melodii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 20:00
Współzałożycielka irlandzkiej grupy The Corrs w Trójce zaprezentowała swój solowy repertuar. Nie zabrakło utworów z jej ostatniej płyty "The Same Sun". Artystka wystąpiła w Liście Przebojów Programu Trzeciego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Granda": alternatywna wersja Brodki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 12:27
- Niewiele osób było zainteresowanych tym, co robimy. Dopiero na zaawansowanym etapie do studia przyszli ludzie z wytwórni. Po przesłuchaniu powiedzieli, że nie może być lepiej, że takiego materiału się spodziewali - mówi Monika Brodka o pracy nad albumem "Granda", który był bohaterem audycji "Historia pewnej płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słucham: Wolność - "Tolerancja"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 13:48
- Utwór powstał na kolanie, w rumorze domowym, w towarzystwie dzieci i gości. W chwilach, kiedy na szybko muszę coś poważnie powiedzieć, odnoszę się do ewangelii. Utwór "Tolerancja" jest niczym innym jak zebraniem pewnych sugestii, zaleceń ewangelicznych, które znamy wszyscy, ale nie odnosimy ich wprawnie do sytuacji, które dotyczą nas i bliźnich - opowiada Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń