Hauschka i przygoda z preparowanym fortepianem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 17:00
Po Madrycie, Sztokholmie i Tokio - przyszedł czas na przejęcie Warszawy! Polska edycja festiwalu Red Bull Music Academy odbyła się między 5 a 7 czerwca. Rozpoczął ją czwartkowy koncert wyjątkowego pianisty - Hauschki.
Hauschka w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Hauschka w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Transmisja wydarzenia ze studia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się w czwartek 5 czerwca od godz. 20.05.

Hauschka to pseudonim Volkera Bertelmanna , zdecydowanie najbardziej znanego użytkownika preparowanego fortepianu XXI wieku. Porównywany do Steve’a Reicha, Johna Cage’a, czy Erica Satie, swój pierwszy duży kontrakt podpisał z wytwórnią… hip-hopową.

Koncerty w Trójce. Słuchaj i oglądaj wideo >>>

Zaczynał od prób z elektroniką, by stwierdzić, że wszystkie efekty - także rytmiczne - może osiągnać na odpowiednio spreparowanym fortepianie. Hauschka jest pracowity i nieprzewidywalny, wciąż zaangażowany w projekty filmowe, teatralne i galeryjne.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(redbull.com/gs)

Czytaj także

35-lecie zespołu Dżem w Trójce. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 21:00
- To zjawisko, które od 35 lat cieszy, wzrusza, bawi i przede wszystkim jest nam opoką. Nosi proste, krótkie i dźwięczne miano: Dżem - tymi słowami Jan Chojnacki zapowiedział koncert legendarnej grupy w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer w "Offensywie De Luxe". Zobacz galerię zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 22:05
"Offensywa De Luxe" za nami już po raz ósmy! Anna Gacek i Piotr Stelmach zaprezentowali to, co najlepsze w polskiej muzyce. W studiu im. Agnieszki Osieckiej słuchaliśmy m.in. Leszka Możdżera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frank McComb i Ania Szarmach w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 20:05
Frank McComb ponownie odwiedza Polskę, na scenie towarzyszy mu po raz kolejny Ania Szarmach. Uwieńczeniem ich wspólnej klubowej trasy koncertowej był koncert w Trójce. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
rozwiń zwiń