Kumka Olik i "Yoko Eno" [WIDEO + GALERIA ZDJĘĆ]

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 15:34
Artyści zaprezentowali w Trójce materiał ze swojej czwartej płyty "Yoko Eno". Na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej zespół wsparli m.in. Ola Bilińska i Vienio.
Kumka Olik w Trójce
Kumka Olik w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR


Koncert odbył się 13 września 2014 roku.

17 czerwca ukazała się czwarta płyta zespołu Kumka Olik. Album pod tytułem "Yoko Eno" zawiera jedenaście premierowych piosenek - w tym, tytułowy singiel. Określeniem, które przyświecało powstaniu tego albumu jest dojrzałość. Nagrania na nowym wydawnictwie poznańsko-mogileńskiego składu, jak rownież identyfikacja wizualna (pierwszy teledysk i okładka) zostały w całości wymyślone i zrealizowane przez sam zespół.

Na przestrzeni sześciu lat muzyka Kumka Olik ewoluowała - od młodzieńczego, gitarowego debiutu, po aktualny, nie stroniący od eksperymentów pop. Na nowej płycie proste piosenki obudowane są aranżacjami czerpiącymi garściami z muzyki elektronicznej i folkowej. Słychać tam również mocno zróżnicowane instrumentarium. O pełnej dojrzałości zespołu najpełniej świadczą teksty.
Słuchaj koncertów w Trójce i na moje.polskieradio.pl >>>

Wśród gości na płycie znaleźli się: Vienio (Molesta) w utworze "Dziwię się", Ola Bilińską (Muzyka Końca Lata, Babadag) w "Dobrze różnimy się" i "W pokoju z widokiem na wojnę". Swój udział zaznaczył również Czesław Mozill - chórki w "(Pożycz mi) Sto lat". Podczas Trójkowego koncertu z pewnością będziemy mogli usłyszec większość utworów z nowej płyty formacji.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne, fbi)

Zobacz więcej na temat: kumka olik MUZYKA

Czytaj także

Kumka Olik: płyta "Yoko Eno" to odcięcie pępowiny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 09:41
Powiedzieli: "możemy zrobić to sami" i zrealizowali to założenie. Czwarta płyta poznańsko-mogileńskiego zespołu Kumka Olik jest inna od dotychczasowych. Została w całości zrealizowana przez samych muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Myśliwiecka 3/5/7" z OFF Festivalu. Posłuchaj wywiadów z artystami

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 19:30
W specjalny, festiwalowym wydaniu "Myśliwieckiej 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Metz rozmawiali m.in. z Jackiem Lachowiczem, zespołem Same Suki i szefem wytwórni Sub Pop Johnatanem Ponemanem.
rozwiń zwiń