X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Skalpela w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:00
W studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrała formacja Skalpel. Nasza eksportowa nu-jazzowa grupa występowała w poszerzonym, koncertowym składzie i prezentowała na żywo swoje najbardziej znane utwory oraz - premierowo - materiał z nowej płyty "Transit".
Skalpel w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej
Skalpel w studiu koncertowym im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Skalpel powstał po koniec lat 90. we Wrocławiu. Tworzą go dwaj didżeje i muzycy - Marcin Cichy i Igor Pudło. W 2002 roku duet podpisał kontrakt z kultową, brytyjską wytwórnią Ninja Tune, dla której nagrał dwa longplaye - "Skalpel" (2004) i "Konfusion" (2005) oraz kilka tak zwanych EP-ek. 11 października ukazał się trzeci album formacji - "Transit".

Skalpel: dążymy do prostszego brzmienia >>>

Materiał z tego krążka, jak i wcześniejsze kompozycje, formacja zaprezentowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej w podwojonym, koncertowym składzie. Poza stałymi członkami duetu, na scenie zaprezentowała się również dwójka wybitnych muzyków improwizujących - grająca na instrumentach klawiszowych Joanna Duda i perkusista Jan Emil Młynarski, znani też jako duet J=J.

- Twórczością Skalpela zajmuję się właściwie od ich debiutu fonograficznego. Wrocławski duet bez wątpienia przyczynił się do renesansu serii płytowej "Polish Jazz". Młodzi fani zespołu, dzięki precyzyjnemu wycinaniu przez Skalpel sampli z tych klasycznych albumów, odkrywali nagrania, którymi w przeszłości fascynowali się nasi rodzice. Tak było do 2005 roku, kiedy to wytwórnia Ninja Tune opublikowała kapitalny album "Konfusion". Potem nastąpiła długa, dziewięcioletnia cisza… - zwierza się ze swojej fascynacji Skalpelem Michał Margański, dziennikarz muzyczny Trójki i gospodarz niedzielnego wieczoru w studiu koncertowym przy Myśliwieckiej 3/5/7.

- Teraz Wrocławianie wracają z nową płytą, która stanowi pomost i zarazem zmianę w podejściu do ich tworzenia muzyki. Najnowszy krążek "Transit" to zarazem koniec i początek - koniec okresu samplowania i początek nowego podejścia do tworzenia muzyki opartego na autorskich utworach.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe, ei, fbi)

Zobacz więcej na temat: Michał Margański