X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Collage: muzyczny blask księżyca [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 00:00
Collage to legenda rocka progresywnego. Zespół, który reaktywował się w ubiegłym roku, zagrał w Trójce materiał z wydanej 20 lat temu płyty "Moonshine".
Koncert Collage w radiowej Trójce
Koncert Collage w radiowej TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Collage odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej 18 stycznia o godz. 20.05.

Grupa Collage powstała w roku 1985. Ich pierwszy krążek pt. "Baśnie" ukazał się pod koniec 1990 roku i spotkał się z wyjątkowo dobrym przyjęciem. Przełamując barierę językową, Collage zyskał popularność także poza granicami kraju - w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech. Pięć lat później światło dzienne ujrzał (nagrany w Holandii) album "Moonshine", który dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafił na rynki całego świata, m.in. do Japonii i Korei.

Płyta "Moonshine" odniosła sukces komercyjny i artystyczny. W głosowaniu czytelników pisma "Tylko Rock" znalazła się na 6. miejscu wśród polskich płyt rockowych wszechczasów, a w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995. W ocenie Allmusic.com - jednego z najpopularniejszych serwisów muzycznych - album "Moonshine" otrzymał ocenę 4,5/5.

Collage - dzięki energetycznym, dynamicznym i ekspresyjnym występom live - zyskał ogromną popularność również jako zespół koncertowy. Wielokrotnie prezentował się na scenach w kraju i poza granicami, między innymi w Rosji, Szwecji, Niemczech i Holandii.Po zawieszeniu działalności zespół - bez wokalisty - podjął współpracę z Anitą Lipnicką i przyczynił się do komercyjnego sukcesu trasy koncertowej promującej album "I wszystko się może zdarzyć".

Po zawieszeniu działalności muzycy założyli autorskie projekty, które również zyskały uznanie fanów i krytyków. W sierpniu 2013 roku grupa Collage wznowiła działalność, rozpoczynając przygotowania do trasy koncertowej. Zagrali na wielu imprezach w Polsce i za granicą. W planach mają również nagranie nowego albumu.

Obecny skład zespołu: Karol Wróblewski (śpiew), Piotr Mintaj Witkowski (gitara basowa), Mirek Gil (gitara), Krzysztof Palczewski (instrumenty klawiszowe), Wojtek Szadkowski (perkusja).

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. prasowe/mk,iwo)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka