X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To już 30 lat audycji "Gitarą i piórem"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 17:16
26 września 1986 roku Trójka wyemitowała pierwszą audycję Janusza Deblessema "Gitarą i Piórem". Z okazji 30. rocznicy tego cyklu odbył się specjalny koncert jubileuszowy.
Janusz Deblessem i Teresa Drozda
Janusz Deblessem i Teresa DrozdaFoto: Andrzej Bołdaniuk

Koncertu można było posłuchać w niedzielę (2 października) o godzinie 19.05.

"Gitarą i Piórem" to najbardziej znana w Polsce audycja poświęcona piosence poetyckiej. Od samego początku prowadzi ją jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie - Janusz Deblessem, a od drugiej połowy lat 90. z programem współpracuje Teresa Drozda.


Tytuł "Gitarą i piórem" zaczerpnięty został z refrenu piosenki "Sielanka o domu" z repertuaru zespołu Wolna Grupa Bukowina. Autorem słów jest Wojciech Belon, a fragment utworu to także sygnał rozpoczynający audycję. Przez lata zmieniały się dni i godziny jej nadawania oraz czas trwania. Obecnie programu można posłuchać w środy od godz. 23.05 do północy.

"Gitarą i piórem" - posłuchaj audycji >>>

Na jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia audycji Trójka zaprosiła w niedzielę 2 października o godz. 19.05. W Trójce wystąpili: Agata Ślazyk, Hanka Wójciak, Marek Andrzejewski, Piotr Bukartyk, Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Garczarek, Łukasz Jemioła, Robert Kasprzycki, Tomek Wachnowski, Piotr Woźniak i Tadeusz Woźniak.


Piosenki artystów biorących udział w uroczystym koncercie trafią na czwartą już część kompilacji "Gitarą i piórem", która ukaże się 7 października nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Warto przypomnieć, że kolejne płyty z serii wydane zostały w: 2001 (pierwsza część), 2003 (druga) i 2006 roku (trzecia).