Anjani Thomas i Leonard Cohen w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:56
Zapraszamy do wysłuchania nagrania wyjątkowego koncertu, który odbył się w 2007 roku z okazji 45-lecia radiowej Trójki.
Leonard Cohen i Anjani Thomas
Leonard Cohen i Anjani ThomasFoto: Trójka
ANJANI i COHEN
Koncert Anjani Thomas i Leonarda Cohena odbył się z okazji 45-lecia Trójki, 31 marca 2007 w Sali im. Agnieszki Osieckiej. 
Anjani Thomas to wokalistka i pianistka urodzona na Hawajach w Honolulu. Obdarzona głosem, który jest jakby kobiecą wersją głosu Leonarda Cohena, może z lekką nutką swingu. 
Współpracuje z Cohenem zaraz po ukończeniu bostońskiej szkoły Berklee College Of Music w 1984 roku. Początkowo grała prawie w całym Nowym Jorku. W roku 2000 wydała swój pierwszy solowy album pod tytułem „Anjani”, a już rok później drugą płyte „The Sacred Names”. Jej najnowszą płytą jest "Blue Alert". Początkowo nagrać ją miał sam Leonard, jednak gdy usłyszał interpretacje nowych piosenek w wykonaniu Anjani, od razu stwierdził, że to będzie jej płyta.
Cohen zaśpiewał wraz z Anjani dwie piosenki: Never Got to Love You i Thanks For the Dance.

Anjani Thomas to wokalistka i pianistka urodzona na Hawajach w Honolulu. Obdarzona głosem, który brzmi jak kobieca wersja głosu Leonarda Cohena, dodatkowo z lekką nutką swingu.

Współpracowała z Cohenem zaraz po ukończeniu bostońskiej szkoły Berklee College Of Music w 1984 roku. W roku 2000 wydała swój pierwszy solowy album pod tytułem "Anjani", a już rok później drugą płytę "The Sacred Names", natomiast w 2006 roku krążek "Blue Alert". Początkowo nagrać miał go sam Leonard, jednak gdy usłyszał interpretacje nowych piosenek w wykonaniu Anjani, od razu stwierdził, że to będzie jej płyta. Wokalistka w 2007 roku - w towarzystwie Leonarda Cophena - wystąpiła w radiowej Trójce.

Leonard Cohen zaśpiewał wówczas w Trójce wraz z Anjani dwie piosenki: "Never Got to Love You" i "Thanks For the Dance".

Zmarłego niedawno artystę wspominaliśmy nie tylko w audycjach muzycznych, ale również w "Klubie Trójki". Utwór "You Want It Darker", pochodzący z płyty o tym samym tytule, znajduje się obecnie na 2. miejscu "Listy przebojów Trójki".

Zobacz więcej na temat: Leonard Cohen Trójka