Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 22:00
1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się wyjątkowy koncert "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych".

Koncert odbył się w środę (1.03.2017) w studiu im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany w Trójce.

W programie wieczoru znalazły się zarówno oryginalne partyzanckie utwory, jak również współczesne kompozycje inspirowane ich losami. A to wszystko w najlepszym wykonaniu zespołu pod kierownictwem Lidii i Marcina Pospieszalskich.

Fundacja Sztafeta we współpracy z Edycją Św. Pawła wydała w ubiegłym roku płytę "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych" zawierającą autentyczne partyzanckie utwory, śpiewane przez żołnierzy I oraz II konspiracji, zwłaszcza w Wileńskich Brygadach AK oraz kompozycje Andrzeja Dziubka, z projektu zespołu De Press "Myśmy Rebelianci". - Wśród nich jest kilka utworów powstałych w czasie wojny i śpiewanych w całej Polsce. Partyzanckie piosenki w nowej aranżacji, w wykonaniu młodych artystów, zyskały nowe życie. Natomiast "Piosenka o polskim lesie", wyśpiewana przez Żołnierza Wyklętego - Tadeusza Sułowskiego, jest niczym pałeczka przekazana w sztafecie pamięci i historii - wyjaśnia Anna Żochowska z Fundacji Sztafeta, odpowiadająca za projekt "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych".

żołnierze wyklęci 1200.jpg
Żołnierze Wyklęci - serwis specjalny Polskiego Radia

W projekcie udział wzięli i na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w Trójce wystąpili:

  • Lidia Pospieszalska,
  • wokaliści Garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy
  • muzycy Band Czapo Ba: Dariusz Budkiewicz (gitara basowa), Dariusz Bafeltowski (gitary akustyczna i elektryczna) Nikodem Pospieszalski (perkusja), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas), Marcin Pospieszalski (instrumenty klawiszowe, cymbały), Julian Czaporowski (akordeon)
  • gościnnie - kwartet smyczkowy Smykowisko

Sponsorem koncertu był PKO Bank Polski S. A.