X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 22:00
1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się wyjątkowy koncert "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych".

Koncert odbył się w środę (1.03.2017) w studiu im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany w Trójce.

W programie wieczoru znalazły się zarówno oryginalne partyzanckie utwory, jak również współczesne kompozycje inspirowane ich losami. A to wszystko w najlepszym wykonaniu zespołu pod kierownictwem Lidii i Marcina Pospieszalskich.

Fundacja Sztafeta we współpracy z Edycją Św. Pawła wydała w ubiegłym roku płytę "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych" zawierającą autentyczne partyzanckie utwory, śpiewane przez żołnierzy I oraz II konspiracji, zwłaszcza w Wileńskich Brygadach AK oraz kompozycje Andrzeja Dziubka, z projektu zespołu De Press "Myśmy Rebelianci". - Wśród nich jest kilka utworów powstałych w czasie wojny i śpiewanych w całej Polsce. Partyzanckie piosenki w nowej aranżacji, w wykonaniu młodych artystów, zyskały nowe życie. Natomiast "Piosenka o polskim lesie", wyśpiewana przez Żołnierza Wyklętego - Tadeusza Sułowskiego, jest niczym pałeczka przekazana w sztafecie pamięci i historii - wyjaśnia Anna Żochowska z Fundacji Sztafeta, odpowiadająca za projekt "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych".

żołnierze wyklęci 1200.jpg
Żołnierze Wyklęci - serwis specjalny Polskiego Radia

W projekcie udział wzięli i na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w Trójce wystąpili:

  • Lidia Pospieszalska,
  • wokaliści Garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy
  • muzycy Band Czapo Ba: Dariusz Budkiewicz (gitara basowa), Dariusz Bafeltowski (gitary akustyczna i elektryczna) Nikodem Pospieszalski (perkusja), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas), Marcin Pospieszalski (instrumenty klawiszowe, cymbały), Julian Czaporowski (akordeon)
  • gościnnie - kwartet smyczkowy Smykowisko

Sponsorem koncertu był PKO Bank Polski S. A.