Bardzo kobiecy jazz Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 16:30
Judyta Pisarczyk jest młodą i utalentowaną wokalistką jazzową, laureatką Grand Prix podczas tegiorocznej edycji Ladies' Jazz Festival w Gdynii.
Koncert Judyty Pisarczyk w Trójce
Koncert Judyty Pisarczyk w TrójceFoto: W. Kusiński/PR

Nagranie koncertu Judyty Pisarczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej w czwartek 9 listopada o godz. 19.05. 

Judyta Pisarczyk uczyła się grać na flecie, ma za sobą naukę w Studio Wokalistyki Jazzowej w Katowicach, studiuje wokalistykę jazzową w Instytucie Jazzu w Nysie, prowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty, dokształca się na licznych warsztatach wokalnych. I są już tego efekty – podczas konkursu odbywającego się w ramach Ladies' Jazz Festival Gdynia 2017 zachwyciła publiczność i jury, które pod przewodnictwem Urszuli Dudziak jednogłośnie ogłosiło młodą artystkę zdobywczynią Grand Prix festiwalu.

– Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej – powiedziała po konkursie Urszula Dudziak.

Występ Judyty Pisarczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie zostanie nagrany, a płytę wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka