Bardzo kobiecy jazz Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 20:00
Judyta Pisarczyk jest młodą i utalentowaną wokalistką jazzową, laureatką Grand Prix podczas tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival w Gdynii.
Audio
  • Judyta Pisarczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej. To ona zaczarowała jury Ladies' Jazz Festival (Koncert w Trójce)

Nagranie koncertu Judyty Pisarczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się w czwartek 9 listopada 2017 roku.  Na jego retrensmisję na antenie Trójki zaprosiliśmy w niedzielę 18 marca o 19.05. 

Judyta Pisarczyk uczyła się grać na flecie, ma za sobą naukę w Studio Wokalistyki Jazzowej w Katowicach, studiuje wokalistykę jazzową w Instytucie Jazzu w Nysie, prowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty, dokształca się na licznych warsztatach wokalnych. I są już tego efekty – podczas konkursu odbywającego się w ramach Ladies' Jazz Festival Gdynia 2017 zachwyciła publiczność i jury, które pod przewodnictwem Urszuli Dudziak jednogłośnie ogłosiło młodą artystkę zdobywczynią Grand Prix festiwalu.

– Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej – powiedziała po konkursie Urszula Dudziak.

Występ Judyty Pisarczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie został nagrany, a płytę wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

(mat. promocyjne)

Zobacz także

Czytaj także

Marek Napiórkowski na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 20:00
Po wydaniu nowej płyty "WAW-NYC" czołowy polski gitarzysta jazzowy ruszył w kolejną trasę koncertową! Marek Napiórkowski i jego warszawsko-nowojorski zespół prezentują premierowe kompozycje w kilkunastu miastach Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trupa Trupa zagrała w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 20:00
Zespół pochodzący z Trójmiasta już od ośmiu lat zaskakuje swoimi kompozycjami. Na swoim koncie mają kilka płyt, jak również nagród. 
rozwiń zwiń