Korowodowa Piosenkarnia w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 21:00
To już 11. edycja krakowskiego Festiwalu Twórczości Korowód, na którą zaprasza Fundacja Piosenkarnia Anny Treter.
Audio
  • Korowodowa Piosenkarnia w radiowej Trójce (Koncerty w Trójce)

Transmisja koncertu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców Piosenkarnia odbyła się w niedzielę 25 listopada o godz. 19.05.

Kolejny raz festiwal adresowany jest do artystów i twórców, którzy skupiają się na piosence autorskiej, wykonywanej po polsku, a także do licznego i wiernego nam od lat grona słuchaczy, którzy kochają wartościowe piosenki.

W tym roku do koncertu galowego zatytułowanego "Ballady świata" (24.11.2018 r., Opera Krakowska) zaproszeni zostali artyści, którzy zaśpiewają, w polskich przekładach, piosenki takich twórców jak: Georges Brassens, Leonard Cohen, Paolo Conte, Bob Dylan, Lluis Llach czy Jaromir Nohavica. Wykonają je uznani artyści, obecni na scenie muzycznej od lat: Alosza Awdiejew, Renata Przemyk oraz Zespół Reprezentacyjny. Z kolei w "Wieczorze recitali" zaprezentuje się Łukasz Jemioła (22.11.2018 r., Piwnica Pod Baranami).


Plakat promujący koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia" Plakat promujący koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia"

Naturalnie istotnym i nieodłącznym elementem festiwalu jest, skierowany do młodych artystów, Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców Piosenkarnia wieńczony nagrodami, ale i oferujący laureatom promocję. Poczynając od koncertu w radiowej Trójce, a na zaproszeniach na kolejne festiwale Korowód kończąc.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert MUZYKA