X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski jazz na 100 lat niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 20:00
Jazz przez ponad sto lat, czyli od czasów swego powstania, stał się jednym z najbardziej pojemnych i barwnych gatunków. Często romansuje z innymi stylistykami muzycznymi – klasyką, muzyką etniczną czy bardziej masową kulturą rozrywkową.
Subiektywna historia polskiego jazzu
Subiektywna historia polskiego jazzuFoto: Marcin Zaborowski

Koncert "Subiektywna historia polskiego jazzu", który odbył się w Filharmonii Szczecińskiej w listopadzie 2018 roku, retransmitowaliśmy na antenie Trójki w niedzielę 3 lutego.

W swej historii jazz charakteryzowany bywał przez konkretne ośrodki, w których powstawał, np. jazz nowoorleański, West Coast Jazz, unikalny jazz skandynawski. Czy istnieje zatem jakiś charakterystyczny rys, który łączy polski jazz? Różnorodność artystów, którzy wystąpili podczas koncertu "Subiektywna historia polskiego jazzu", potwierdza, że jazz to gatunek, który najbardziej na świecie nie lubi zaszufladkowania.

Setna rocznica niepodległości Polski była doskonałym pretekstem do przedstawienia muzycznej, subiektywnej historii polskiego jazzu. Z tej okazji w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się wyjątkowy koncert. Do współpracy zaproszono zespół Jazzpospolita, który zabrał słuchaczy w podróż po historii polskiego jazzu, odwołując się tym samym do jej najważniejszych momentów.

Na scenę został zaproszony również Atom Jazz Quartet, który tworzy wybuchowe zestawienie klasycznej obsady kwartetu smyczkowego z jazzową stylistyką.

Tę różnorodną jazzową obsadę koncertu uzupełnili niezwykli soliści: trębacz Tomek Dąbrowski, wokalistka Gaba Kulka i saksofonista Maciej Obara.

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:00
Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pastorałki na rockową nutę

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:00
"Pastorałki przez cały rock" to druga odsłona kolędowania innego niż wszystkie. Tym razem twórcy sięgneli po utwory mniej znane, trudniejsze, często całkiem zapomniane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młode pokolenie jazzmanów na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 20:15
Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza.
rozwiń zwiń