Brud łódzkich kamienic i czyste szaleństwo. Ted Nemeth na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 20:00
Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno.
Audio
Audio

Koncert zespołu Ted Nemeth ze studia im. Agnieszki Osieckiej transmitowaliśmy na antenie Trójki w niedzielę 20 stycznia.

Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, w swoich tekstach trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy, czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi.

Ted Nemeth to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. Ich debiutancki album "Ostatni krzyk mody" zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze, co mogło się zdarzyć w 2016 roku w tym mieście. W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się kolejny album zespołu pt. "CTRL C" wydany nakładem Mystic Production. W zeszłym roku zagrali kolejną trasę po Polsce, odwiedzając 20 miast, a latem pojawili się min. na scenie Męskiego Grania.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Czytaj także

Tulia na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 19:00
Wszystko zaczęło się od opublikowania przez Depeche Mode zaskakującej folkowej wersji "Enjoy The Silence" nagranej przez cztery zdolne dziewczyny ze Szczecina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piegowate dźwięki, które niosą radość

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 09:00
– Proszę Pani, a ja widziałem Świętego Mikołaja na własnych oczach! – zawołał 5-letni Kuba. – Eee, Mikołaj to podruba. Zobaczyłem po butach taty – spokojnie dodał Wojtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młode pokolenie jazzmanów na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 20:15
Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza.
rozwiń zwiń