X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwiat Jabłoni na żywo w radiowej Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 17:00
Kwiat Jabłoni to rodzinny projekt folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę oraz śpiew z elektroniką. Na początku tego roku Kasia i Jacek Sienkiewiczowie wydali debiutancki album "Niemożliwe". 
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat Jabłoni
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat JabłoniFoto: mat. prasowe

Utwory z tej płyty oraz premierowe kompozycje duet zagra już w najbliższą niedzielę 11 sierpnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Retransmisja wydarzenia na antenie radiowej w późniejszym terminie.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami Kwiat Jabłoni zaczerpnął z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldaua i Chrisa Thile. Kasia i Jacek poszli jednak o krok dalej, wzbogacając akustyczne granie o elektroniczną perkusję, co zaowocowało świeżą i nowoczesną mieszanką brzmień.

W swoich utworach rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem. Takie teksty skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę "Niemożliwe" (1 lutego 2019), osiągnęli spory sukces, wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich znakomity singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony prawie 8 milionów razy w serwisie YouTube.

W trakcie koncertu w Trójce zespół wystąpi w składzie: Jacek Sienkiewicz (śpiew mandolina, instr. klawiszowe), Katarzyna Sienkiewicz (śpiew, instr. klawiszowe), Marcin Ścierański (perkusja, instr. perkusyjne, chórek) i Grzegorz Kowalski (gitara basowa, instr. perkusyjne, instr. klawiszowe, chórek).

(mat. promocyjne/asz)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert