X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944" na żywo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 15:10
W związku z niedawną 75. rocznicą Powstania Warszawskiego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej będziemy mogli na żywo usłyszeć utwory z albumu "Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944", który ukaże się jesienią 2019 roku.
Okładka albumu Dziesięć kroków. Memoriał warszawski
Okładka albumu "Dziesięć kroków. Memoriał warszawski"Foto: mat. promocyjne

Koncertowe wykonanie albumu "Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944" w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się w poniedziałek (23 września) o godz. 19.00. Na retransmisję nagrania zaprosimy w późniejszym terminie.

"Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944" jest to projekt muzyczno-wokalny Instytutu Pamięci Narodowej i Fundacji "Sztafeta" upamiętniający losy ludności cywilnej w czasie Powstania Warszawskiego. Na płycie znajdzie się 10 utworów, z których każdy został zainspirowany autentycznymi historiami.

Tragedia ludności cywilnej Warszawy jest nadal prawie nieobecna w sferze artystycznej – mówi Anna Żochowska z Fundacji "Sztafeta" – Projekt "Dziesięć kroków – Memoriał warszawski 1944" zamierza choć częściowo wypełnić tę lukę. Uważam, że nic tak bardzo nie zapada w pamięć jak dobra piosenka, właśnie taką formę upamiętnienia uważamy za najbardziej nośną.

Na płytę składa się dziesięć utworów, każdy z nich osadzony jest w konkretnej historii lub wspomnieniu uczestnika wydarzeń. Piosenki obrazują przeżycia i emocje, a opowieści świadków dają osadzenie w konkretnej historycznej rzeczywistości.

Radiowy koncert premierowy oraz medialna premiera płyty odbędą się na przełomie września i października 2019, w związku z 75. rocznicą kapitulacji Powstania Warszawskiego i początkiem exodusu ludności cywilnej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Koncertowej Programu III PR im. Agnieszki Osieckiej. Planowany jest również koncert plenerowy na terenie Muzeum Dulag121 w Pruszkowie.

Autorem tekstów jest Anna Żochowska, muzykę skomponował Dariusz Budkiewicz, zaś wykonawcami są m.in. Ewa Dałkowska, Dariusz Kowalski oraz młodzi absolwenci PWST Weronika Kowalska, Marcin Januszkiewicz, Małgorzata Walenda. Do projektu zaproszeni zostali również Małgorzata Hutek i Marek Piekarczyk. Wydawcą płyty jest Instytut Pamięci Narodowej. Płyta została objęta patronatem Programu III Polskiego Radia.

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Pani Eliza i pan Sułek znowu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 16:00
Dokładnie 45 lat temu na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło sakramentalne "Kocham pana, panie Sułku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodzinowa płyta Marcina Stycznia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 14:00
Gościem "Akademii Rozrywki" był muzyk Marcin Styczeń, który opowiedział o swojej nowej płycie, którą wydał z okazji swoich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Rusinek prześwietla współczesne poradniki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:15
– Muszę się pożalić, że niektóre z tych poradników były szalenie kosztowne, zwłaszcza te dotyczące przetrwania, ponieważ były do nich dodawane albo kocyk, albo toporek, albo kompas, albo coś tam. To był tak zwany gratis, ale znacznie podnosił koszt książki – zauważa autor książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".
rozwiń zwiń