Rufus Wainwright przy Myśliwieckiej 3/5/7!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 22:00
Rufus Wainwright ma reputację jednego z najbardziej ekstrawaganckich singer-songwriterów – jego brzmienie nosi znamiona intymnego folku i baroque popu, przy czym nie brak mu rockowego zacięcia. Mogli się o tym przekonać słuchacze zgromadzenie w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Rufus Wainwright wstudiu im. Agnieszki Osieckiej
Rufus Wainwright w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Cezary Piwowarski​

Posłuchaj
36:14 2020_08_01 21_12_29_PR3_Koncert.mp3 Rufus Wainwright w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

10 lipca ukazał się jego ósmy solowy album zatytułowany "Unfollow The Rules". Zapowiadał go singiel "Trouble in Paradise", który opowiada o nietypowym świecie mody, lecz tym samym porusza inne, trudne tematy dzisiejszych czasów. Styl aranżacji orkiestry, przypominający dzieła Billy'ego Joela, oraz "markotny" wokal świetnie komponują się z cierpkim tekstem i czynią go doskonałym muzycznym preludium do kolejnego longplaya.

Jestem bardzo podekscytowany ponownym rozpaleniem mrocznej pasji oraz miłości do czarnego humoru, wyrażanego poprzez muzykę. "Trouble in Paradise" to pierwszy krok w tej specyficznej, swoistej podróży! – mówił Rufus Wainwright.

"Trouble in Paradise" to pierwszy track od czasów "Out of the Game" z 2012 roku. W roku 2015 artysta wydał własną wersję opery "Prima Donna" a w 2016 roku specjalny album "Take All My Loves: 9 Shakespeare Sonnets", który jest adaptacją sonetów Williama Shakespeare'a. Krążek został wydany okazji celebracji 400-setnej rocznicy śmierci artysty.

7 marca artysta pojawił się na Trójkowej scenie. Zaśpiewał, zagrał na fortepianie i gitarze. Nagranie tego występu wyemitowaliśmy 1 sierpnia w audycji "Lista osobista".

(mat. prasowe)

Czytaj także

Marek Napiórkowski i muzyka "Hipokampu" na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 20:00
Tytuł nowej płyty Marka Napiórkowskiego nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. "Hipokamp" usłyszeliśmy na żywo na antenie Trójki w niedzielę (16 lutego) o godz. 19.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apostolis Anthimos Minatures, czyli Trójka w rytmie rocka progresywnego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 20:00
Urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie, zagrał wraz z zespołem w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Występ Apostolis Anthimos Quartet w Trójce był jednocześnie prapremierą płyty koncertowej lidera tej formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sosnowski na żywo! Album "Tylko się nie denerwuj" wybrzmiał na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:00
"Dym", "Dalej", "Wieloryb" – te i inne utwory z premierowego krążka Sosnowskiego "Tylko się nie denerwuj", a także przeboje z poprzedniego albumu wybrzmiały na scenie Trójki oraz w Państwa radioodbiornikach w niedzielę 1 marca.
rozwiń zwiń