"Dirty sun" Roberta Cichego na żywo w muzycznym studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:00
Z drugiego planu wychodzi na front! Słuchacze Trójki dobrze przyjęli jego ostatnie utwory - single "Piach i wiatr" i "Rebeliant", z drugiej już płyty Roberta Cichego "Dirty sun". M.in te utwory będzie można usłyszeć na żywo - w niedzielę 25 października o godz. 19.05, kiedy to artysta pojawi się w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Robert Cichy na żywo w Trójce
Robert Cichy na żywo w TrójceFoto: mat. promocyjne

Robert Cichy to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku otrzymał Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę "Smack" – w kategorii "najlepszy album roku country/blues", co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione.

Robert Cichy Foto: Lukas Chmiel Robert Cichy Foto: Lukas Chmiel

Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Na albumie znalazło się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Ponadto, pojawiły się aż cztery duety - gośćmi na płycie są bowiem: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.

Robert Cichy - Piach i wiatr [Official Video]/CichyMusicChannel

Przed rozpoczęciem działalności solowej, jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, Cichy udzielił się na blisko 80 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Smolikiem. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.


Robert Cichy feat. Ania Dąbrowska - OLD TIMES GIRL [Official Music Video]/CichyMusicChannel

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Cichy został również doceniony przez publiczność – zdobył blisko 10 tys. głosów w konkursie Radiowej Trójki i otrzymał teledysk oraz udział w trasie Męskiego Grania.

(mat. prasowe)


. .

Czytaj także

Noże z albumem "Gniew" na scenie Trójki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 20:00
"Wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny" – tak opisuje swoją muzykę grupa Noże. Warszawski kwartet pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentował Słuchaczom swój debiutancki krążek pt. "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia na Trójkowej scenie. Za nami wyjątkowy koncert!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 20:03
W ostatnią niedzielę sierpnia przypomnieliśmy niezwykły koncert zespołu Tulia. Występ artystek został zarejestrowany w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej 12 grudnia 2018 roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na żywo w Trójce: Michał Salamon i "Lion's Gate". Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 20:00
"Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów" – tymi słowami Leszek Możdżer zrecenzował nowy album Michała Salamona zatytułowany "Lion's Gate". Po niedawnym debiucie materiału w ramach Enter Enea Festival artysta zaprezentował go w studiu im. Agnieszki Osieckiej. 
rozwiń zwiń