Lao Che z "Soundtrackiem" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 20:30
To piąta płyta płockiego zespołu. Piosenki z tego krążka muzycy zagrali w 2013 roku w Trójce. W niedzielny wieczór przypomnieliśmy nagranie koncertu, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Lao Che
Lao CheFoto: Polskie Radio

Lao Che to zespół muzyczny, założony w Płocku przez byłych członków grupy Koli w 1999 roku. Nazwa pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Debiutancki album grupy, "Gusła", pojawił się w sprzedaży w 2002 roku. 

17 października 2013 roku ukazała się piąta płyta Lao Che zatytułowana "Soundtrack". Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack". Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu – rock, funk, elektronika, hip-hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Róisín Murphy. Album promował utwór "Zombi!".

– Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - mówili o płycie w radiowej Trójce Hubert 'Spięty' Dobaczewski i Mariusz 'Denat' Denst.


. .

Czytaj także

Hubert Dobaczewski: jeśli mam w ręku gitarę, to zupełnie odlatuję

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 14:00
Do technikum samochodowego poszedł jako konformista. Podobnie było z ekonomią. Ale z muzyką już nie. Uwielbia grać na gitarze, pisze genialne teksty i… nie lubi słuchać swoich płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert w 40-lecie pracy artystycznej Jarosława Śmietany [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:30
Jarosław Śmietana – gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, 40. rok obecności na scenie uczcił występem w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert zarejestrowany na początku września 2011 roku zaprezentowaliśmy Państwu ponownie na antenie i w mediach społecznościowych Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:15
Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 
rozwiń zwiń