X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brad Terry / Joachim Mencel Project (US;PL)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2010 08:00
Mistrzowie improwizacji zagrają w Trójce 26 września (niedziela) o godz. 20.05
Audio

Serwują pełną optymizmu muzykę i zapewniają romantyczny klimat. Jak doszło do tego, że grają razem?

/

Brad Terry, ur. w 1937 r. amerykański klarnecista, słynący z umiejętności improwizowania jazzowego gwizdem, absolwent London Conservatory of Music i uczeń Benny Goodmnana. Najczęściej gra w kameralnych składach jazzowych takich jak duety, tria i kwartety. Zajmuje się również nauczaniem i propagowaniem jazzu wśród dzieci, młodzieży i studentów. Doug Ramsey w Jazz Times napisał: „Terry jest jedną z najlepiej ukrytych tajemnic klarnetu naszych czasów”.

Joachim Mencel, zwany „romantykiem polskiej pianistyki jazzowej”. Kompozytor, wykładowca i producent muzyczny, ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w 1991 r. Mencel jest także autorem muzyki do filmów, spektakli baletowych i pantomimy oraz kantaty jazzowej "Miłość mi wszystko wyjaśniła" do tekstów Karola Wojtyły.

/

Spotkali się przypadkowo przed 20 laty i postanowili, na ile to możliwe, grać razem. W 2012 r. będą obchodzić 20-lecie współpracy. Odbyli wiele tras koncertowych zarówno w Polsce jak i w USA. Nagrali kilka płyt. Ostatnia - "Live in Fort Andross" - to swoista "muzyczna rozmowa" obu artystów, doskonale wykształcona przez lata wspólnego grania. Album zawiera przepiękne kompozycje Joachima Mencla i swobodne improwizacje obu muzyków.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji płyty "Live in Fort Andross".

 

Na koncert w Trójce powiększyli swój dwuosobowy skład do kwartetu zapraszając izraelskiego gitarzystę Dima Gorelika oraz polskiego kontrabasistę Macieja Adamczaka.

 

(asz)

Czytaj także

Bo do jazzu starczy dwóch

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 09:00
Granie w duecie często przynosi intrygujące rezultaty.
rozwiń zwiń