Piotr Machalica o miłości i przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 21:00
18 grudnia od godz. 20.05 przypomnieliśmy Trójkowy koncert Piotra Machalicy, który odbył się 24 stycznia 2016 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wybitny artysta zmarł w poniedziałek 14 grudnia.  
Wydany pod koniec 2015 roku album Piaskownica to trzecia płyta Piotra Machalicy. W 2002 roku nagrał Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa, a w 2012 - Moje chmury płyną nisko
Wydany pod koniec 2015 roku album "Piaskownica" to trzecia płyta Piotra Machalicy. W 2002 roku nagrał "Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa", a w 2012 - "Moje chmury płyną nisko"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Piotrowi Machalicy na Trójkowej scenie towarzyszyli wspaniali muzycy: Andrzej Jagodziński, Wojciech Borkowski, Janusz Strobel, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Paweł Stankiewicz, Piotr Maślanka, Bartek Krauz, Maciej Szczyciński, Marek Wroński, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak.


Artyści zaprezentowali utwory z płyty Piotra Machalicy "Piaskownica", która stanowi zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty - opowieści o gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijaniu. Wszystko, co znajdujemy w tekstach, ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych polskich kompozytorów Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego.


Posłuchaj
48:56 2020_12_18 20_08_32_PR3_Koncert.mp3 Piotr Machalica śpiewa utwory z "Piaskownicy" (Koncert/Trójka)

 

Piotr Machalica 1200 pap.jpg
Zmarł aktor Piotr Machalica. Miał 65 lat

Machalica i Wołek znali się od początku wieku. Pomysł wspólnej płyty powstał dawno temu, ale na realizację musiał trochę poczekać. - Uwodzi mnie poezja Jana Wołka, trafia w moją duszę. Zresztą on sam na przestrzeni lat bardzo się zmienił – mówił Piotr Machalica w Trójce. Jednak Jan Wołek na początku nie chciał przesłuchać płyty. - Ostatecznie jednak to zrobił, bo zadzwonił do mnie i powiedział: "Wiesz, mam wrażenie, że nie prężymy firan". I to mnie bardzo uspokoiło - wspominał.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu.  

Czytaj także

Piotr Machalica śpiewa i... nie pręży firan

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:14
Płyta Piotra Machalicy "Piaskownica" to zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty. Obaj panowie do wspólnego projektu długo dojrzewali.
rozwiń zwiń