Duch Delta na żywo na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 21:50
Trójka zaprasza na radiowy debiut młodej grupy Duch Delta, która wystąpi w niedzielę 9 maja w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia od godz. 19.05 na antenie Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Duch Delta
Duch DeltaFoto: materiały promocyjne

Grupa Duch Delta pochodzi z Częstochowy, a nazwa trio nawiązuje do kolebki bluesa, czyli delty Missisipi na Południu USA. Zespół zaczynał w garażu, grając korzennego bluesa rodem z lat 50. i 60. Z czasem Łukasz Skiba (gitara, wokal), Borys Sławenta (bębny), Jacek Czekaj (bas) zmienili swoje brzmienie, podążając w bardziej współczesnych kierunkach. W ich muzyce pojawiło się więcej dźwięków gitar i rockowych aranżacji w amerykańskim stylu.

– Zespół w jasny sposób rozwiązuje kombinacje retro i współczesnych brzmień, nie tracąc pierwiastka vintage, dzięki czemu starodawna patyna brzmień jest ozdobiona znacznie bogatszą paletą kolorów niż prosty, dwukolorowy gradient – piszą krytycy o twórczości Delty Blues.

Duch Delta – Armaty/YouTube Duch Delta 

W trakcie występu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej formacja wykona swój przekrojowy materiał koncertowy, w którym znajdą się na pewno dwa najbardziej znane, singlowe utwory: „Armaty” oraz „Pies”.

Duch Delta – Pies/YouTube Duch Delta 

***

Początek koncertu (bez udziału publiczności) i transmisja na antenie Trójki w niedzielę (9 maja) od godz. 19.05. 

Streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.


Zobacz więcej na temat: zapowiedź koncertu

Czytaj także

Szczypta grunge'u, trochę punka, trochę bluesa. The Heavy Clouds na trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 20:03
The Heavy Clouds to klasyczne rockowe power trio, które ze swadą pływa po szerokich wodach muzyki gitarowej, wyławia z nich to, co najlepsze i łączy w przebojową całość. Efekty tych muzycznych połowów mogli usłyszeć Państwo, w niedzielę 25 kwietnia. Grupa zagrała na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki, jak i oglądać jego transmisję wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert na żywo przy Myśliwieckiej: Harlem [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 20:00
Harlem to dzielnica Nowego Jorku, od lat 20. XX wieku będąca kolebką jazzowych i bluesowych brzmień. To właśnie od niej swoją nazwę zaczerpnęła blues-rockowa formacja założona w 1993 roku w Olsztynie. Grupa Harlem pojawiła się na koncertowej scenie Trójki w niedzielę (11 kwietnia) o godz. 19.05. Transmisji koncertu można było słuchać na antenie oraz oglądać streaming wideo na naszej stronie, facebookowym profilu Trójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiuk i Haydamaky w hołdzie Mickiewiczowi [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 20:15
Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją etnorockową z Kijowa Haydamaky wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. Artyści wystąpili w studio im. Agnieszki Osieckiej w 2018 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy w niedzielny wieczór.
rozwiń zwiń