Edyta Bartosiewicz akustycznie na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:05
Nastrojowy, klimatyczny, pełen wzruszających momentów – taki był koncert Edyty Bartosiewicz w studiu radiowej Trójki, gdzie artystka wystąpiła 1 kwietnia 2017 roku, w dniu 55. urodzin stacji. Dzięki muzyce mogliśmy ponownie przeżyć te emocje w niedzielę 17 października. 

– W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy musi otworzyć serce, żeby stać się po prostu lepszym. Bez tego nie da rady – mówiła Edyta Bartosiewicz tuż po wykonaniu premierowej piosenki "Ten moment" podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jedna z najważniejszych wokalistek polskiego rocka ostatnich kilku dekad tamtego wieczoru zaprezentowała swoje intymne, stonowane oblicze. Część utworów zaśpiewała tylko z towarzyszeniem gitary akustycznej, w innej można było usłyszeć dodatkowo delikatne dźwięki fortepianu.

Na tym subtelnym tle instrumentalnym na pierwszy plan wybijał się wyjątkowy głos Edyty, łatwiej też było się wsłuchać w teksty jej piosenek. Nie był to typowy zestaw największych przebojów, znanych z radiowej anteny (choć i takie znalazły się w repertuarze koncertu, zwieńczonego balladą "Ostatni", świetnie znaną nie tylko zagorzałym fanom wokalistki). Bartosiewicz zaśpiewała swoje ulubione utwory z całej kariery. – Pod nimi wszystkimi mogę się dziś podpisać – zapewniła.

Wielka kariera Edyty Bartosiewicz rozpoczęła się na początku lat 90. Jej pierwszy, anglojęzyczny album "Love", nagrany w 1992 roku po rozstaniu z zespołem Holloee Poloy, zasygnalizował ogromny potencjał wokalistki. Kolejny, "Sen" z 1994 roku, wyniósł ją na muzyczny piedestał i uczynił jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny. Do końca dekady artystka wydała jeszcze cztery płyty, z których każda była dużym wydarzeniem na rynku fonograficznym.

Początek XXI wieku nie był dla Edyty łaskawy. Choć nagrała wtedy w duecie z Krzysztofem Krawczykiem wielki hit "Trudno tak (razem być nam ze sobą)...", na jej kolejny album musieliśmy czekać aż 14 lat. Na szczęście w ostatnich latach wokalistka wróciła do formy, czego dowodem jest wydany w 2020 roku longplay "Ten moment" uhonorowany Fryderykiem. Oraz oczywiście koncert z okazji 55. urodzin Trójki, który w tym tygodniu zabrzmi ponownie na radiowej antenie.

Na koncert Edyty Bartosiewicz w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprosiliśmy w niedzielę, 17 października, o godz. 19.05. Retransmisję (wraz ze streamingiem wideo) można było śledzić radiowej antenie, a także na Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

kc/gs

Czytaj także

Strachy na Lachy w Trójce. Przypomnieliśmy walentynkowy koncert [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 19:04
Walentynki 2016 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej były dniem szczególnym – na Trójkowej scenie pojawiła się grupa Strachy na Lachy, która, podczas występu, odebrała platynową płytę za sprzedaż albumu "Piła tango". Poza tym wspólnie z muzykami świętowaliśmy reedycję tego wydawnictwa, rozszerzoną o remiksy. Koncert ten przypomnieliśmy w niedzielę (27 czerwca) na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amy Macdonald ze specjalnym urodzinowym występem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:08
Dzięki magii muzyki w niedzielę 12 września przenieśliśmy się do 2008 roku. Wówczas na koncercie z okazji 46. urodzin Trójki wystąpiła Amy Macdonald. Szkocka artystka zaprezentowała utwory ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego "This Is The Life". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
rozwiń zwiń