Volentiles – melodyjny rockowy hałas na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:50
Rasowe, rockowe brzmienia podane w nieszablonowy sposób, zachęcający do wspólnej zabawy – takich atrakcji możemy się spodziewać po koncercie zespołu Volentiles w Trójce. Rozpocznie się on w niedzielę, 24 października, o godz. 19.05 i będzie transmitowany na radiowej antenie, Facebooku, stronie internetowej oraz w serwisie YouTube.
Volentiles
VolentilesFoto: mat. promocyjne / Tomasz Kuszewski

"Volentiles to mocne gitary, potężny bas i stopa. Cały ten hałas doprawiamy melodiami, które wpadają w ucho, tekstami, które wpadają w serce i tanecznym bitem. Wszystko to w ostrej i świeżej, lekko punkowej stylistyce" – tak swoją twórczości reklamuje warszawska grupa. Wśród ulubionych wykonawców muzycy wymieniają takich artystów, jak: Queens Of The Stone Age, Kasabian, Jack White, Dead Weather, The Raconteurs, The Black Keys, Led Zeppelin i Cream.

Volentiles - "Bezpowrotnie", źródło: YouTube / Volentiles

Volentiles działają od niespełna roku, a założycielami formacji są wokalistka Agnieszka Zduńska i śpiewający gitarzysta Patryk Gwiździł. Oprócz nich w składzie są też: Marek Izdebski (gitara), Marcin Jędrzejewski (bas, klawisze) i Jakub Sapka (perkusja). Zespół dał się już poznać słuchaczom Trójki podczas wakacyjnego Festiwalu Naturalnie Mazury, gdzie wystąpił na trójkowej Scenie Debiutów. Trwają prace nad debiutanckim albumem grupy.

"Nasza muzyka to nieszablonowość i zabawa. Bawimy się aranżacjami naszych numerów, żebyście mogli bawić się z nami" – twierdzą członkowie Volentiles. Najbliższa okazja do wspólnej zabawy nadarzy się już niebawem w koncertowym studiu Trójki.

***

Na transmisję koncertu Volentiles w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej zapraszamy w niedzielę, 24 października, o godz. 19.05. Będzie ją można śledzić na radiowej antenie, Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia. Dostępny będzie również streaming wideo.

kc

Czytaj także

Volentiles w poszukiwaniu idealnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 09:00
– Chcieliśmy oddać całą energię słuchaczom i całkowicie ją z siebie wypompować – mówiła Agnieszka Zduńska, wokalistka grupy Volentiles. Zespół zagrał w miniony weekend na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, jako reprezentant Sceny Debiutów Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cold Meat Party – alternatywny rock na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:09
– Słuchacze Programu 3 znają ich dwa oblicza instrumentalne oraz wokalne, ale to instrumentalne jest ich naturalnym środowiskiem – mówił zapraszając na koncert Michał Kirmuć.
rozwiń zwiń