Bluesrockowe Cree w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 20:40
Koncert dowodzonej przez Sebastiana Riedla formacji Cree w niedzielny wieczór zabrzmiał na antenie Trójki. Była to retransmisja występu śląskiej grupy, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 5 lutego 2017 roku.
Zespół Cree wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Zespół Cree wystąpił w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Niedzielne wieczory niezmiennie kojarzą się wiernym słuchaczom Trójki ze znakomitymi koncertami. Tak było również 31 października, kiedy Program 3 Polskiego Radia przypomniał występ grupy Cree z 2017 roku. W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej muzycy zaprezentowali przekrojowy repertuar ze swej długiej, niemal 30-letniej kariery.


Posłuchaj
50:08 2021_10_31 19_07_47_PR3_Koncert.mp3 Zespół Cree na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach, a jego nazwę pomógł wymyślić ojciec lidera, Ryszard Riedel, legendarny wokalista Dżemu, zafascynowany kulturą Indian. Mottem grupy są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”. Hołdująca tradycjom bluesa i klasycznego rocka formacja ma w dorobku siedem albumów studyjnych, z których ostatni, "Heartbreaker", ukazał się w 2015 roku.

Cree na żywo w Trójce [GALERIA]
cree%20koncert_005416.jpg
Cree na żywo w Trójce [GALERIA]

Podczas występu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej grupa zaprezentowała się w składzie: Sebastian Riedel (gitara, śpiew, harmonijka ustna), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Kuba Majerczyk (perkusja) i Adam Lomania (instrumenty klawiszowe).

Na koncert grupy Cree w Trójce zaprosiliśmy w niedzielę 31 października o godz. 19.05. Retransmisję można było śledzić na radiowej antenie, a streaming wideo na Facebooku, stronie internetowej www.trojka.polskieradio.pl oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Mateusz Krautwurst w doborowym towarzystwie na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:00
Producent muzyczny, songwriter, wokalista i dziennikarz radiowej Trójki – Mateusz Krautwurst wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na Trójkowej scenie artyście towarzyszyli m.in.: Urszula Dudziak, Kasia Moś i Tomasz "Tomson" Lach i Jarecki. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i obejrzeć w streamingu wideo na stronie, Facebooku oraz na YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Wrońska z solowym albumem w Trójce. Przypominamy koncert [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 20:00
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, sama komponuje i aranżuje muzykę. Znana z zespołu Pustki i siostrzanego duetu Ballady i Romanse. W 2018 r. Barbara Wrońska wystąpiła na scenie Trójki z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia". Dziś na antenie PR3 przypomnieliśmy nagranie tego koncertu. 
rozwiń zwiń