Nocti na Trójkowej scenie! Energetyczne gitarowe riffy i nietuzinkowe ballady [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 19:07
Od czasu, gdy grupa Nocti zagrała tego lata na Scenie Debiutów Trójki w Węgorzewie, dużo się zmieniło. Ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana "Nic o miłości". W pierwszą niedzielę grudnia m.in. piosenki z tego albumu mogliśmy usłyszeć na scenie Trójki.

Muzyka Nocti "to barwna muzyczna mikstura, w której rock romansuje z muzyką popularną, a energetyzujące gitarowe riffy przeplatają się zgrabnie z nietuzinkowymi balladami" – jak opisuje swoją twórczość sam zespół.

Jak powstawała płyta Nocti?

Grupa pochodzi z Torunia i ma na koncie jeden album studyjny, zatytułowany "Nic o miłości". Płyta ukazała się 23 września tego roku, a słuchacze Trójki mieli już okazję usłyszeć kilka pochodzących z niej piosenek, m.in. "Szeptem" i "Pokaż mi miłość".

Wydaniu płyty Trójka kibicowała od samego początku. Latem tego roku Zbyszek Prylewski, lider zespołu Nocti, był gościem Tomasza Żądy. Opowiadając o kolejnym singlu zespołu, wspominał kulisy jego powstania, które poprzedziło nieoczekiwane zaproszenie do audycji "Trójka Żąda debiutów" w październiku 2020 roku. – Pamiętam, że miały być trzy piosenki, a mieliśmy tylko dwie i na szybko, przyjeżdżając do Ciebie, do Warszawy, kombinowaliśmy tę trzecią. "Wianki" zostały wówczas przedpremierowo wyemitowane – wspomina Zbyszek Prylewski. 

Jak Nocti brzmi na żywo, mogliśmy się przekonać w niedzielę 5 grudnia o godz. 19.05. Na Trójkowej scenie studia im. Agnieszki Osieckiej kwintet zagrał w składzie: Michał Juszkiewicz (wokal), Bartosz Mielczarek (instrumenty klawiszowe, gitara), Sebastian Pras (gitara), Zbyszek Prylewski (gitara basowa) i Piotr Wituszyński (perkusja). W programie koncertu znalazły się piosenki z debiutanckiego albumu oraz interpretacje utworów z repertuaru innych artystów z kręgów rodzimego rocka.  

Czytaj także:


Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Czytaj także

Bartek Deryło – Trójkowy debiutant w studiu im. A. Osieckiej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 21:50
Bartek Deryło, wyróżniony przez Trójkę na festiwalu w Opolu, zaprezentował swoje umiejętności w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wszystko to dwa dni po premierze debiutanckiej płyty "Latawce". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobiety mojego życia". Za nami wyjątkowy koncert Osieckiej w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 19:06
"Kobiety mojego życia" to tytuł koncertu, który odbył się w studiu radiowej Trójki 8 września 1993 roku. Piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką wykonała śmietanka polskich artystów, a w rolę prowadzącej wcieliła się sama autorka! Zapraszamy do wysłuchania retransmisji tego niezwykłego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne brzmienia z rockowym pazurem. Kalinovski na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 19:06
Podbił serca widzów programu "The Voice of Poland", zadebiutował "Być może ostatnią płytą", a 28 listopada wystąpił w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej – Adam Kalinowski alias Kalinovski to kolejny artysta, który zaprezentował swoje umiejętności słuchaczom Trójki.
rozwiń zwiń