Wieczór pełen żywiołów. Natalia Sikora zaśpiewa na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 13:30
– 23 stycznia 2022 roku to bardzo ważna data w moim artystycznym życiu – twierdzi Natalia Sikora. Tego dnia wokalistka wystąpi w studiu im. Agnieszki Osieckiej, by wraz z towarzyszącym jej zespołem Voodoo Dog zaprezentować solidną porcję klasycznego rocka z domieszką bluesa, soulu i metalu.
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: mat. promocyjne / Sławomir Potocki

Po zwycięstwie w "The Voice of Poland" w 2013 roku zaczęto nazywać ją polską Janis Joplin – nie przypadkiem, bo jednym z najjaśniejszych punktów drugiej edycji popularnego talent show było brawurowe wykonanie przez nią utworu "Cry Baby" z repertuaru słynnej Amerykanki. Osiem lat później Natalia Sikora nie musi być już do nikogo porównywana, bo zapracowała sobie na własne nazwisko i mocną pozycję na polskiej scenie muzycznej.

Żywiołowy wokal Natalii, w połączeniu z mieszanką rocka, bluesa, soulu i metalu, najlepiej sprawdza się podczas występów na żywo, o czym już niebawem będą mogli się przekonać słuchacze Trójki. Na koncercie pod hasłem "You Know Me" wokalistka wykona utwory z dwóch ostatnich albumów autorskich: wydanego w 2019 roku "Ailatan" oraz ubiegłorocznego "Voodoo Dog". Na scenie będzie jej towarzyszył zespół w składzie: Paulina Sołtan (bas), Maciej Piskulski (perkusja) oraz Jacek Talaga (gitara).

Artystka już po raz czwarty zaśpiewa na scenie im. Agnieszki Osieckiej. Jeden z jej występów, wypełniony w całości coverami piosenek Janis Joplin, został wydany w 2016 roku na płycie "Buried Alive in the Blues". – Jestem ogromnie wdzięczna za zaufanie. Muzyka to całe moje życie. Zapraszam was bardzo gorąco. To będzie wieczór pełen żywiołów! – zapowiada wokalistka.

***

Na koncert Natalii Sikory zapraszamy w niedzielę 23 stycznia o godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

Zobacz więcej na temat: zapowiedź koncertu