Koncertowe noce w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 00:00
Ten tydzień upłynie pod znakiem różnorodności. W "Koncertowych nocach" zabrzmi jazz, muzyka klubowa, rock, folk, a nawet ... kabaretowe skecze.
Audio

Na dobry początek tygodnia:

RAZ DWA TRZY

Słuchacze Trójki znają doskonale tę formację, która nieustannie zaskakuje nowymi pomysłami repertuarowymi. 7 marca 2010 gościli w Studiu im. Agnieszki Osieckiej promując swoją płytę "SkąDokąd".

MAANAM 

18 czerwca 2004 zespół zagrał energetyczny koncert promujący płytę "Znaki szczególne".


Obydwa koncerty ponownie zabrzmią na antenie Trójki w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 lipca) między północą a 2.00.Kolejna noc upłynie nam na folkowo:

KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Ich debiutancka płyta pt. "Hop SaSa" ukazała się w 1998. Od 2000 roku grupa koncertowała w Europie Zachodniej, Ameryce i Azji spotykając się ze znacznym zainteresowaniem mediów i publiczności, a także uznaniem krytyków. Kapela została laureatem prestiżowego konkursu Radia BBC Radio 3 Awards for World Music 2004 w kategorii "Newcomer".

08 lutego 2009 roku, grupa przedstawiła w Trójce m.in. utwory z czwartego studyjnego albumu "Infinity", który powstał ze współpracy Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka.

TREBUNIE TUTKI z Jazzmanami

Górale z jazzmanami spotykali się nie raz. W trakcie koncertu, który odbył się w Trójce  05 kwietnia 2009 Trebuniom sekundowali: neoromantyk polskiego jazzu - Michał Kulenty oraz gitarowy globetrotter malujący dźwiękiem i nastrojem - Krzysztof Ścierański. Zaznaczmy, że wydany wspólnie album "Podniesienie" był wielką duchową wyprawą w aurze "aniołów" malowanych ręcznie na okładkach płyt przez znakomitego grafika - Marka Jaromskiego.

 

Do wysłuchania tych dwóch koncertów zapraszamy w nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 lipca) między północą a 2.00.

/


 
Pora na jazz:


EWA BEM

Tej artystki nie trzeba przedstawiać. Przypomnijmy tylko, że koncert w Trójce odbył się 9 grudnia 2007 roku, zaledwie kilkanaście dni po premierze płyty "Kakadu", która była powrotem Ewy Bem do muzyki jazzowej.


ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI - Big Band Kalatówki

Znakomity muzyk i twórca jazzowy od kilkunastu lat prowadzi w Hotelu Górskim na Kalatówkach twórcze spotkania muzyków jazzowych zwane JAZZ CAMPINGIEM. Nazwa wiąże się z legendarnym zjazdem pionierów polskiego jazzu w 1969 roku.

Po 50 latach od tego wydarzenia saksofonista z zespołem zagrał w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Koncerty Ewy Bem i Zbigniewa Namysłowskiego powtórzymy w nocy z wtorku na środę (12/13 lipca) między północą a 2.00.


I wreszcie coś dla miłośników alternatywy i muzyki klubowej:


PUSTKI

Przypomnimy koncert z 18 października 2008 roku, kiedy to grupa była już po okresie zmian. Jak sami mówią, od 2007 roku, kiedy to wydali album "Warszawa. Tribute to Joy Division" zaczęły się nowe Pustki.

Obecni w Studiu im. Agnieszki Osieckiej słuchacze mogli zetknąć się ze swoistą rewolucją programową, której efekty słychać na płycie "Koniec kryzysu".

NOVIKA

Wystąpiła w Trójce 14 grudnia 2006 roku w ramach trasy promującej album "Tricks Of Life". Debiutanckie solowe dzieło Kasi Nowickiej trafiło na sklepowe półki 27 października 2006.

Na płytę trafiło 11 utworów, w tym singlowy "Tricks" wykonany wspólnie z Sqbassem. Wśród innych gości znaleźli się również: Envee, Smolik, Tomek Ziętek, Artur Rojek, Mariusz Szypura (Silver Rocket), Marsija (Loco Star), Aga Murawska, Sławek Jaskułke.

Do wysłuchania tych dwóch niezwykłych koncertów zapraszamy w nocy ze środy na czwartek (13/14 lipca) między północą a 2.00.I na koniec tygodnia - masa śmiechu:

Habaret HRABI

"Pienia i jęki - Hrabiego piosenki" to program, na który złożyły się utwory powstałe w trakcie siedmioletniej działalności kabaretu. 23 maja 2010 roku Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer, Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch doprowadzili publiczność do łez.

Kabaret ELITA -  40 lat na scenie

Jubileuszowy koncert legendarnego kabaretu z Wrocławia odbył się 29 marca 2009 roku. Elitę tworzyli Tadeusz Drozda i Jan Kaczmarek, w obecnym składzie są: Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc.

TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

 

Kabaretowa noc w Trójce już od północy do 2.00 w nocy z czwartku na piątek (14/15 lipca).

 


Czytaj także

W tonacji Trójki 24 marca 2011

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 16:00
Zaprasza Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń