David Krakauer i I Muvrini w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 10:25
Koncerty przypomnimy w nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 sierpnia), między północą a drugą.
David Krakauer
David KrakauerFoto: fot. Wikipedia

DAVID KRAKAUER

To amerykański klarnecista, wykonujący głównie muzykę klezmerską. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 80., gdy dołączył do zespołu The Klezmatics. Wcześniej muzyk pracował jako klarnecista w orkiestrze, a także próbował sił w muzyce współczesnej.

Klezmer Madness!, zespół Davida Krakauera, miesza tradycyjną muzykę klezmerską ze współczesnymi gatunkami. W skład grupy wchodzą perkusista Michael Sarin, gitarzysta Sheryl Bailey, gitarzysta Nicki Parrot i akordeonista Will Holshouser. David Krakauer współpracował także m.in. z kanadyjskim raperem Socalled, Fredem Wesleyem i Pee Wee Ellisem oraz z zespołem Kronos Quartet.

Występ, który przypomnimy, odbył się 30 czerwca 2004 roku.

I MUVRINI

To z kolei korsykański zespół wykonujący folkowe utwory, głównie w języku tego kraju. Grupę założyli pod koniec lat 70. dwaj bracia Jean-François Bernardini i Alain Bernardini. W swoich utworach opowiadają o miłości do kraju oraz patriotyzmie.

Obecnie I Muvrini znany jest niemal na całym świecie. Zespół działa nieprzerwanie od 1979 roku. W 2000 roku ukazał się krążek "A strada" , na którym możemy usłyszeć utwór "Terre d'Oru" nagrany wspólnie ze Stingiem. Ta pop-folkowa płyta składa się głównie z łagodnych ballad i poetyckich pieśni w nastrojowym klimacie.

Dwa lata później I Murvini nagrali kolejną płytę "Umani", na której tym razem znalazła się piosenka wykonana wspólnie z polską mezzosopranistką - Małgorzatą Walewską.

Przypomnimy koncert, który odbył się 25 lutego 2001 roku.

Zapraszamy w nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 sierpnia 2011) , między północą a drugą.

(aw)

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Walewska Sting