X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Krakauer i I Muvrini w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 10:25
Koncerty przypomnimy w nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 sierpnia), między północą a drugą.
David Krakauer
David KrakauerFoto: fot. Wikipedia

DAVID KRAKAUER

To amerykański klarnecista, wykonujący głównie muzykę klezmerską. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 80., gdy dołączył do zespołu The Klezmatics. Wcześniej muzyk pracował jako klarnecista w orkiestrze, a także próbował sił w muzyce współczesnej.

Klezmer Madness!, zespół Davida Krakauera, miesza tradycyjną muzykę klezmerską ze współczesnymi gatunkami. W skład grupy wchodzą perkusista Michael Sarin, gitarzysta Sheryl Bailey, gitarzysta Nicki Parrot i akordeonista Will Holshouser. David Krakauer współpracował także m.in. z kanadyjskim raperem Socalled, Fredem Wesleyem i Pee Wee Ellisem oraz z zespołem Kronos Quartet.

Występ, który przypomnimy, odbył się 30 czerwca 2004 roku.

I MUVRINI

To z kolei korsykański zespół wykonujący folkowe utwory, głównie w języku tego kraju. Grupę założyli pod koniec lat 70. dwaj bracia Jean-François Bernardini i Alain Bernardini. W swoich utworach opowiadają o miłości do kraju oraz patriotyzmie.

Obecnie I Muvrini znany jest niemal na całym świecie. Zespół działa nieprzerwanie od 1979 roku. W 2000 roku ukazał się krążek "A strada" , na którym możemy usłyszeć utwór "Terre d'Oru" nagrany wspólnie ze Stingiem. Ta pop-folkowa płyta składa się głównie z łagodnych ballad i poetyckich pieśni w nastrojowym klimacie.

Dwa lata później I Murvini nagrali kolejną płytę "Umani", na której tym razem znalazła się piosenka wykonana wspólnie z polską mezzosopranistką - Małgorzatą Walewską.

Przypomnimy koncert, który odbył się 25 lutego 2001 roku.

Zapraszamy w nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 sierpnia 2011) , między północą a drugą.

(aw)

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Walewska Sting