Closterkeller zagrał w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 14:00
Zespół odwiedził Studio im. Agnieszki Osieckiej w ramach Abracadabra Gothic Tour 2011 – trasy promującej nowy album "Bordeaux".
Closterkeller w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Closterkeller w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/W. A. JurzykZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Closterkeller powstał w 1988 r. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Jej teksty to mroczna i pełna metafor poezja, która stanowi także bardzo ważny atut zespołu.

Z biegiem lat Closterkeller zyskał miano formacji kultowej. Popularność zawdzięcza dużej różnorodności stylistycznej utworów. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła swoistą ewolucję od zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Album "Bordeaux" został wydany 16 września.

Czytaj także

Trzeci kolor: Violet

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 11:00
- Obok naszej sali prób było prosektorium i czasami czuć było formalinę - posłuchaj jak powstawała przełomowa płyta Closterkeller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anja Orthodox

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 15:29
Dziś gościem Artura Orzecha była wokalistka zespołu Closterkeller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I na dodatek ci faceci

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 16:34
Anja Orthodox, liderka Closterkeller, okazała się patriotką i w Trójkowej "Prywatnej Kolekcji" przedstawiła utwory tylko polskich wykonawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telenowela Closterkellera

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 12:54
Anja Orthodox - wokalistka Closterkellera - zdradziła w Czwórce kulisy mrocznej historii rozgrywającej się na krążku "Bordeaux", najnowszej płycie zespołu.
rozwiń zwiń