Neo Retros wystąpili w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 00:00
Neo Retros tworzą piosenki pełne kontrastu. Czasem nowoczesne, czasem klasyczne, innym razem kosmiczne. Z tak ciekawym repertuarem wystąpili ostatnio w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Koncert Neo Retros w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
Koncert Neo Retros w Studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: fot. PR/W. A. Jurzyk


Koncert był transmitowany na antenie Trójki oraz na naszej stronie internetowej.

Gospodarzem wieczoru był Piotr Baron. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz galerii zdjęć z koncertu.

Sami o sobie mówią: "Neo Retros to czterech muzyków, którzy pogrążeni we śnie przetrwali  kolejne koronacje i abdykacje Królów, Królowych i Ojców Chrzestnych Rocka, Popu i Hip-Hopu, obudzili się nagle w XXI wieku otoczeni współczesnymi zabawkami i brzmieniami, lecz gdzieś wewnątrz nich nadal rezonują dalekie echa przeszłości."

Zespół powstał w 2010 roku w Warszawie. Muzyka Neo Retros to synteza tradycyjnych akustycznych elementów z gitarą elektryczną, elektroniką i bardziej niecodziennymi instrumentami np. waltornią i klawesynem.

Na krótko przed premierą debiutanckiej płyty "Listen to your leader" byli gośćmi Artura Orzecha w "Prywatnej kolekcji", gdzie potwierdzili, że ich muzyka oparta jest na brzmieniowej sprzeczności, a nastrojowo proponują prawdziwą huśtawkę, od złości do spokoju. Istotnym zapisem w konstytucji Neo Retros jest unikanie bezcelowych solówek, przydługich wstępów i zakończeń oraz nadużywania słowa "baby".

Sponsorem koncertu była Skoda Auto Polska.

Dzięki swojej konsekwencji zostali podwójnymi zwycięzcami festiwalu TOP Trendy 2011, zdobyli Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury.