Jacek Cygan i przyjaciele w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 20:05
Przypominamy specjalny koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w listopadzie zeszłego roku.
Cyganeria Jacka Cygana - jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej w 2007 w Sopocie
"Cyganeria Jacka Cygana" - jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej w 2007 w SopocieFoto: fot. PAP/Stefan KraszewskiJacek Cygan był przewodnikiem po swoich piosenkach, których napisał już w życiu grubo ponad tysiąc, dla największych indywidualności polskiej sceny muzycznej. W koncercie brali udział: Elżbieta Adamiak, Goshka Banka, Jerzy Filar, Ryszard Rynkowski i zespół muzyczny pod kierownictwem Stanisława Szczycińskiego. Stan i okres zaprzyjaźnienia Autora z artystami, którzy wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, jest różny.

Z Jerzym Filarem stworzył pierwszą w swoim życiu formację – grupę Nasza Basia Kochana, z którą w roku 1976 zdobył pierwsze miejsce na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Z Elżbietą Adamiak otrzymał w roku 1978 pierwszą w życiu nagrodę za piosenkę. Była to nagroda Programu III Polskiego Radia. Z Ryszardem Rynkowskim wygrywał trzykrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Uznanie polskiej publiczności dla ich kolejnych płyt świadczy, że są wzajemnie dla siebie "darem losu".

Goshka Banka, mieszkająca w Paryżu i w Warszawie, pojawiła się w życiu Jacka Cygana niedawno, napisali jednak razem kilka piosenek, o których mówią tajemniczo, że będą dla słuchaczy dużą niespodzianką. W podróży po swoich piosenkach pomogą Jackowi Cyganowi wiersze z jego ostatniego tomu "Pies w tunelu" wydanego w czerwcu 2011 roku.

Czytaj także

Cygan zdradza jak powstają jego teksty

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 09:00
Z okazji przypadających dziś 62. urodzin jednego z najlepszych polskich tekściarzy przypominamy rozmowę, w której Jacek Cygan odsłania rąbek zawodowej tajemnicy.
rozwiń zwiń