X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budka Suflera zagrała w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 11:00
Grupa powraca z odświeżoną wersją albumu "Cień wielkiej góry". Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się 12 listopada!
Budka Suflera w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, 12.11.2011
Budka Suflera w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, 12.11.2011Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk


Album "Cień wielkiej góry 1975 – 2011" będzie zawierał dwa wykonania płyty "Cień wielkiej góry": pierwsze - z płyty wydanej w 1975 roku i drugie - koncertowe wykonanie z 2011 roku.

Ten album to nie lada gratka dla miłośników zespołu, bowiem każde wykonanie nagrane zostało na winylowym i kompaktowym nośniku, a płyty wraz ze zdjęciami i materiałem nutowym umieszczone w specjalnym pudełku, wykonanym z materiałów najwyższej próby.

Projekt graficzny całości odwołuje się do oryginalnej okładki i klimatu lat siedemdziesiątych.

Historia Budki Suflera sięga 1974 i właśnie jesienią tego roku zespół nagrał jeden ze swoich największych przebojów - "Cień wielkiej góry", zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów, Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, w sierpniu 1973 roku.

Album "Cień wielkiej góry" to także historia okładki, której kilka projektów zespołu w 1975 roku zostało odrzuconych przez głównego plastyka Polskich Nagrań. Ostatecznie Romuald Lipko zadecydował, że okładka będzie całkowicie biała, jedynie z nazwą zespołu i tytułem na środku. Premiera krążka okazała się sukcesem, a tytułowy utwór zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej, zaś sam zespół zdobył tytuł "Polskiego zespołu roku – 1974". Po kilku dniach ze sklepowych półek zniknął cały nakład.

Okładka
Okładka albumu "Cień wielkiej góry 1975 – 2011”

Suflerzy chcą przypomnieć swoje wcześniejsze dokonania i zgodnie potwierdzają, że przed nimi próby z materiałem z płyt "Przechodniem byłem między wami" oraz "Nic nie boli, tak jak życie". Podobnie jak "Cień..." albumy te mają się ukazać w formie oryginał plus live na winylu i kompakcie. Jeżeli pomysł zyska akceptację słuchaczy, liderzy Budki Suflera nie wykluczają odświeżenia kolejnych płyt.

Album "Cień wielkiej góry 1975 – 2011" będzie miał swoją premierę 28 listopada 2011.