Grzegorz Karnas Vocal Cello Quintet w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 20:05
Koncert promuje najnowszy album kwintetu zatytułowany "Karnas", będący podsumowaniem i odzwierciedleniem wieloletniej działalności koncertowej zespołu. To wyjątkowa odsłona żywej muzyki czerpiącej z jazzu w wykonaniu wokalnym.
Grzegorz Karnas
Grzegorz KarnasFoto: Bogdan KrężelKoncert odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 13 listopada 2011.

Grzegorz Karnas Vocal Cello Quintet to zespół czerpiący z tradycji kolektywnej improwizacji jazzowej na bazie własnych, prostych tematów muzycznych, jak i kompozycji, które w pewnym kontekście można uznać za standardy.

Trzonem formacji jest duet wokalu i wiolonczeli. Jej lider - Grzegorz Karnas to wokalista o głębokiej muzykalności i wyjątkowym talencie improwizatorskim - laureat wielu nagród, autor dwóch z czterech wyprodukowanych przez siebie płyt.

Muzyka kwintetu jest wędrówką poprzez pełną energii, mocno osadzoną w rytmie grę perkusisty Sebastiana Frankiewicza, wiolonczelisty Adama Olesia oraz kontrabasisty Michała Jarosa. To podróż przez liryczne, patrząc z perspektywy polskiego zakątka Europy, pełne słowiańskiego piękna i erudycji muzyczne wywody pianisty Michała Tokaja.